på Amino

Statistik

Denne profil blev set 4 gange i løbet af de sidste 30 dage.
 

Mit Amino Netværk

Ingen medlemmer er blevet tilføjet ManagementKonsulenterne aps 's Amino Netværk
 

Virksomheder jeg følger

ManagementKonsulenterne aps følger endnu ingen virksomheder på Amino Bizz

 

Gode Feeds

ManagementKonsulenterne aps anbefaler disse feeds
 
Profil

ManagementKonsulenterne aps 

Gentofte
2  Indlæg
6  Point

ManagementKonsulenterne aps finder du også her:

   Min biografi

ManagementKonsulenterne hjælper virksomheder med at forbedre deres salgsindsats, marketingindsats, strategier, ledelse, administration, økonomi og brug af menneskelige ressourcer.

Vores kunder er primært små og mellemstore virksomheder i alle brancher – når vi har været der, er virksomhederne - og ofte også direktøren/ejeren - bedre kørende end tidligere – én af vores kunder er endda blevet solgt til et anseeligt millionbeløb.

Vi lægger specielt vægt på vores store erfaring omkring markedsføring og salg – både rådgivningsmæssigt og med direkte praktiske opgaver som f.eks. salgsteknik, marketingtekster, pressemeddelelser og lignende.

Vi tilbyder direktører eller ejere af små og mellemstore virksomheder at få et besøg, hvor en virksomhedsrådgiver fra ManagementKonsulenterne vil stille et par timer af sin tid til rådighed i form af et mini-virksomhedscheck – hvor man under fuld fortrolighed kan vende de problemer, tanker, ideer, planer, bekymringer og udfordringer, man har, med en erfaren erhvervsleder som måske kan pege i retning af forskellige løsninger og muligheder, tilskud eller andre ting, som kan være til gavn for virksomheden.

ManagementKonsulenterne - vores hjælp virker

PS ManagementKonsulenterne er en af initiativtagerne til Dansk Virksomhedsrådgiverdatabase - www.dvrdb.dk

   Skæve facts om mig
ManagementKonsulenterne aps har ikke skrevet skæve facts om sig selv.
   Nyheder
  • 18-02-2011
  • Vælg den rigtige revisor - ManagementKonsulenterne skriver i Iværksætteren

    På side 26 i februar 2011 udgaven af bladet Iværksætteren, er der en 3-sider lang artikel med titlen "Vælg den rigtige revisor". Den har Henrik Svava Mortensen fra ManagementKonsulenterne skrevet.

    Artiklen giver en række praktiske råd og gode ideer til valg af revisor. Skal man vælge en statsautoriseret, en registreret eller slet ingen? Lille eller stort revisionsfirma? Hvordan skal revisoren hjælpe én? Hvordan er éns ideelle revisor? Hvordan finder man frem til den rigtige? Og hvordan får man det bedste ud af den, man har valgt?

    Indholdet i artiklen svarer stort set til det foredrag, ManagementKonsulenterne for Fredensborg Erhvervsforening i januar.

    Læs mere på www.manakon.dk

   Gæstebog
Ingen har endnu skrevet i ManagementKonsulenterne aps's Gæstebog