på Amino

Bent Løkke's Announcements

Bækmarksbro
19  Indlæg
66  Point

Bent Løkke finder du også her:
  • 05-09-2010
  • Gratis CAD introduktions kursus

    Er du iværksætter, opfinder eller har du nogen ideer som du kunne tænke dig at få tegnet eller visualiseret. Så  grib chancen og kom i gang ganske gratis.  Introduktionskurset kan afholdes i en gratis prøveversion af Alibre Design Profesional, som kan hentes fra min hjemmeside www.nettocad.dk. Prøveversionen kører i 30 dage, så der er masser af tid til at afprøve.

    Alibre Design er professionel parametrisk 3D CAD som kan købes til meget lave priser. Vi har selv brugt Alibre Design i 8 år i Amstrup Engineering. For 2 år siden blev vi forhandler af Alibre.

    Alibre har for 3 uger siden lavet en ny hjemmeside, hvor Alibre designere kan vise deres design. www.alibrepowered.com

    Er du interesseret i 2D CAD, kan vi afholde kurser i 2D CAD programmet GstarCAD, som i brug og funktionalitet svarer til AutoCAD. 

    Jeg forventer at de første kurser vil bliver afholdt i slutningen af September eller først i oktober. Kurset vil typisk løbe over 2 lørdage. Fyraftens arrangementer kan også arrangeres. Er du interesseret, så send en mail til mail@a-engineering.dk med "CAD introduktionskursus" i emnefeltet.

    Så vender jeg tilbage med yderligere information om kurser. Se for i øvriget hvad opfinderforeningen skriver om vores kurser. www.opfinderforeningen.dk  Se under aktiviteter.

    Bent Løkke

     

     

     

     

RSS