Jeg arbejder som udekørende. Køre Lolland og Falster og stor dele af Sjælland.
Har du selv trenser syer jeg dem på perler fra kun 400 kr incl kørsel.
1 række ca 100g 400 kr
2 rækker ca 150g 700 kr
3 rækker ca 200g 750 kr
Svar på mange spørgsmål her:
Medbragt hår:
Jeg anbefaler du køber dine trenser hos myextensions.dk - jeg kan også bestille men du spare penge ved selv at gøre det.
Farven skal passe til spidserne af dit hår. Slidt, ødelagt hår er bedst da spidserne af dit hår er tynde og falder bedre ind.
Så går du med tanken om extensions, så lad være med at blive klippet inden.
Hvor meget skal jeg bruge:
Fint/alm hår - ca 150g som jeg sætter i 2 rækker = prisen for mit arbejde 700 kr incl kørsel
Alm/- ca 200g som jeg sætter på 3 rækker = prisen for mit arbejde 750 kr incl kørsel
Vedr vask:
Vask det hver 3-4 dag brug altid kur el balsam efter vask - Når du har skyllet håret, så vend hovedet ned og skyld igen så vender banerne sig om og de bliver skyllet på hver side.
Klem vandet ud og tag en turbanfætter på håret og gå med det ca 15 min.
Når håndklædet tages ned ligner det en fugleredde :-D men ingen stress -ryst på hovedet, brug dine finger med hårolie på og begynd at grovreddet dit hår med fingerne vent med at børste det til det er halvtørt.
Behandle det som dit eget hår - ikke overdrive med produkter fordi du tror det bliver bedre
Hvornår skal det sættes op:
Håret skal sættes op hver 6-8 uger, dvs jeg kommer og ordner det da det er vokset ca 2 cm.
Det skal ordnes efter max 8 uger hvis du vil passe på dit hår.
Hvor lang tid tager det at lave:
1 række ca 40 min
2 rækker ca 60 min
3 rækker ca 75 min
Jeg arbejder som udekørende så mine tider er ca og undskylder på forhånd :-D men jeg snakker meget :-D :-D - hør hvornår jeg er i dit område.
Tillykke med dit nye hår, hår gør bare noget med selvtilliden :-D og vær tålmodig dig og håret skal lige lære hinanden at kende så der kan gå 14 dage før i er helt trygge :-D
Vedr betaling - Man kan betale med kontanter - mobilpay eller viabill- skal jeg bestille hår så skal man betale depositum på 1500 kr inden jeg bestiller håret hjem -
Knus Pilos