på Amino

En funktion der kunne være lækker at have, i forhold til små selvstændige håndværkere.

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
Amino-karma 21
Tilmeldt 11. mar 12
Indlæg ialt: 5
corfitsen
Skrevet Skrev: 10-12-2013 kl. 03:29

Det produkt i har lavet, ser jeg klart mulighedder i til især små og nystartet virksomhedder.

Men f.eks til håndværker virksomhedder, kunne det være smart, hvis der var en mulighed for at trække nogle “tal” på hvad timelønnen/fortjenesten har været. hvis f.eks man havde givet fast pris på kr. 10.000.- og havde brugt for 3000 i købs moms, og 16 timer, ja så beregnede den selv “fortjenesten” på projektet, samt hvad timeløn man havde holdt.

Som håndværker er det godt at vide hvad timeløn/fortjeneste man har holdt, da der ofte gives fast pris på de ting man ordner. Dette kan f.eks bruges til at vide om det har været en god eller dårlig forretning, men også til hjælp til at danne overblik over om man har været for dyr/billig i forhold til tilbudet.

Er det noget i har overvejet at tilføje? eller er det kun noget som en "lille" del bruger, og derfor ikke noget i har prioriteret så højt.

Venligst

- Chris

  • Amino Karma for indlæg: 4
Amino-karma 2.740
Fra København
Tilmeldt 10. okt 11
Indlæg ialt: 702
David Andersen - Dinero
Fra Dinero
Skrevet Skrev: 10-12-2013 kl. 16:27

Hej Chris

Tak for input.

Det lyder som en god idé. Det er ikke noget vi kan få med i den kommende tid (3-6 måneder), men jeg har noteret dit ønske.

Dinero - Danmarks nemmeste regnskabsprogram - Få en gratis konto på dinero.dk

  • Amino Karma for indlæg: 3
Side 1 ud af 1 (2 indlæg)

RSS-feed