Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Tweet |
Relaterede ToplistehistorierSe hele Toplisten for kategorien Diverse & Politik |
Relaterede BoblereVi kunne desværre ikke finde nogle relaterede boblere! |
Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Jacob Rohde
Damn hvor er det sindssygt. Totalt vild udvikling i sagen.
igang
Ja det er lidt vildt. Det bliver i hvert fald spændende at se, hvad der kommer til ske.
Hvis vi går ud fra at hun rent faktisk har løjet, bliver det interessant om det her er et stort grimt politisk spil, eller en fuldstændig kynisk golddigger, der helt uden tanke på andre mennesker, har set sit snit til at tjene en formue på denne sag. Eller måske en kombination.
Jeg fornemmer under alle omstændigheder, at der er basis for en bog :o)
Michael
Jeg ved ikke hvad der skete, for jeg var der ikke. MEN
Nu har jeg forretning i USA og sagsøges med jævne mellemrum - og jeg kan fortælle at en del sager bliver lukket hurtigt igen fordi mit forsikringsselskabs detektiver i samarbejde med advokaterne kan "grave" ting frem og fremstille dem på en måde man tror er løgn.
Hvis ikke der er nogen på Amino der nogensinde har løjet, - så er jeg altså det sorte får i flokken. Jeg blev som ung stoppet uden lys på cyklen - fik en mundtlig advarsel og lovede at trække hjem - hvorefter jeg satte mig på cyklen så snart politiet var kørt rundt om hjørnet. Der var for langt hjem og langt størrwe skideballe i vente hvis jeg kom senere end aftalt. Det ville på USA´sk blive udlagt som at jeg var en hærdet kriminel der ikke var bleg for at snyde myndighederne, og én man ikke kunne stole på.
DNA-sporene fortæller at han har haft sex med stuepigen, - og alene af den grund er han uegnet til enhver lederpost. Det er simpelthen for dumt at udsætte sig selv for den risiko.