Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Tweet |
Relaterede ToplistehistorierSe hele Toplisten for kategorien Administration & Penge |
Relaterede BoblereVi kunne desværre ikke finde nogle relaterede boblere! |
Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Jacob Rohde
Du trænger vist til at tage din jakke omvendt på :) :)
sören
hvis jeg siger "hensigten helliger midlet" - hvad siger du så? :-) smart træk med den overskrift ! og yderligere kommentarer er vel overflødige, ret beset, ikk´ ?
Ole Thiemer
Du har så evigt ret. Ville være dejligt hvis vi ligesom fandt vores formål frem og for alvor satte gang i væksten.
Martin Thorborg
Jo, den har vel trukket små 100 kommentarer på YouTube, så lidt var der tilbage :-)
De bedste hilsner
Martin
sören
hej.
Martin læg mærke til tidspunket for min bemærkning :-) Nu har diskussionen på Amino forum stjålet min aften og holdt mig vågen den halve nat :-).
Jeg ville egentlig deltage aktivt, men hver gang dukkede endnu et fjollet indlæg op. Nu er det blevet middag og mit indlæg er stadig ikke færdigt, og mon det nogen sinde blir´det?
Jeg diskuterer i øjeblikket med mig selv, om det er at give dig for megen kredit ved at sætte dig i bås med min tids store provokateurs. Jens Jørgen Thorsen, Bjørn Nørgaard, Simon Spies eller Mogens Glistrup.
Men, men fandens god mavepuster og intet forhindrer os af den grund i, at glæde os over den lille dreng, som mirakuløst overlevede.
bedste hilsner S
(PS. og "uden for referat"; en anden lille dreng på 3 døde i forgårs, da han i børnehaven blev kvalt i sin elefanthue uden den helt store pressebevågenhed, hvilket jo burde udløse en "global" debat om hvorvidt forældre trygt kan sende deres børn i daginstitution, eller om samme institutioner er blevet direkte farlige pga. nedstæringer og efterfølgende personalemangel)