|
Pia Hass
skrev
re: Bugs og ting vi arbejder på
den 19-04-2013 kl. 21:51
Det får jeg brug for hvis jeg skal sende fakturaer til det offentlige på sigt. De vil ikke acceptere en webløsning, hvor de betaler over en webshop det er jeg næsten sikker på. Ved du hvem der står for oprettelse af EAN - nr ? Jeg har jo kun tidligere kun lagt regninger til betaling. Jeg følger pt. med i opslag men hopper på når jeg er klar. Hilsen
Pia
|
|
Martin Thorborg
skrev
re: Bugs og ting vi arbejder på
den 19-04-2013 kl. 22:00
Hej Pia
Vi er næsten klar med EAN løsningen, vi mangler bare nogle certifikater fra det offentlige, for at vi kan sende dem direkte ind i systemet. Det burde tage 2-4 uger og så er vi klar.
De bedste hilsner
Martin
|
|
Morten Vium
skrev
re: Bugs og ting vi arbejder på
den 20-05-2013 kl. 13:45
Hvad er status på EAN-fakturering?
|
|
David Andersen - Dinero
skrev
re: Bugs og ting vi arbejder på
den 20-05-2013 kl. 15:55
Hej Morten,
Status er at vi sådan set har fået det hele på plads og op og køre med virk.dk, men det certifikat vi har fået og installeret på vores test-server kan ikke, som ellers forventet, blive flyttet til vores produktion-server. Vi er derfor på vej igennem møllen én gang til for at få et nyt certifikat.
Jeg håber at det bliver i løbet af denne uge, men det er desværre ikke op til os.
Mvh. David
|
|
Morten Vium
skrev
re: Bugs og ting vi arbejder på
den 20-05-2013 kl. 16:56
Hej David.
Tak for svaret. Sådan kan det gå. Jeg glæder mig til det ruller!
Som foredrags- og kursusholder kommer Dinero som sendt fra himlen og virker super godt. Men med en del offentlige kunder bliver det endnu mere fantastisk, når jeg kan få samlet det hele.
Godt arbejde!
|