Sammendrag
Jeg har med min baggrund som industriel designer og igennem mit arbejde som grafiker i DESIGNafd. opbygget en forståelse designprocessen og dens mange facetter. Det gør det muligt for mig at optimerer udviklingsprocessen i et hvert projekt, og på den måde levere at konkurencedygtigt produkt til dig.
Kompetencer
Jeg arbejder med grafik og grafisk udvikling af forskellige tryksager. Alt fra visitkort og logo udvikling til grafisk layout af menukort og årsrapporter. Så hvis du har noget der falder i den kategori, så er det mig du skal have fat i.
Tidligere og nuværende ansættelser
Kreativ direktør og grafisk designer i DESIGNafd.
Freelance grafiker hos xstream
Freelance grafiker hos JorgObé
Grafiker hos Roskilde Festival
Freelance grafiker hos GO DREAM
Freelance grafiker hos GoDeal
Betalingsbetingelser
Afhængig af størrelsen deles projektet op i faser, og efter hver fase anmodes om betaling. Men det er også muligt at få løst ydelser på timebasis. Kontakt mig, så laver vi en løsning der passer lige nøjagtig til dig.
Uddannelse
Uddannet civilingeniør i industriel design (cand. polyt. id.) på Aalborg Universitet
User Stats
-
Har været Amino Freelancer siden:
25-04-2012
Set kontakinfo i alt:
31
-
Bud på opgaver afgivet:
25
Bud på opgaver vundet:
0