Sammendrag
Korrekturlæsning - når sprog og tegnsætning skal være korrekt.
Renskrivning - når manuskriptet skal færdiggøres her og nu.
Tekstforfatter-opgaver - når dit budskab skal klædes på til sit formål.
Skrivetolkning - når hørehæmmede skal deltage i stormøder, foredrag eller andre arrangementer.
Nodeskrivning i Finale - når kor- og orkesterstemmer skal ligge klar til næste prøve - eller kompositioner skal have et professionelt udseende.
Kategori(er)
- Skrivearbejde - Ghostwriting
- Skrivearbejde - Korrekturlæsning
- Skrivearbejde - Div. Skrivning & Oversættelse
Kompetencer
Er supertaster med meget høj og fejlfri skrivehastighed. Omhyggelig korrekturlæser og kreativ tekstforfatter. Endvidere uddannet musiker med speciale i hørelære og nodelæsning.
Tidligere og nuværende ansættelser
Har været ansat i Danmarks Radio, Maersk Air, Høreforeningen, indenfor Den danske Folkekirke (som organist) og kommunale musikskoler.
Betalingsbetingelser
Mit firma er momsregistreret.
Pristilbud gives for hver enkelt opgave.
Uddannelse
Skolegang i Nykøbing Falster, studier ved universitet og musikkonservatoriet i København.
Referencer/Portfolio (Links til løste opgaver/Portfolio)
Tekstforfatter til opført musik (medlem af KODA), skrivetolk i Høreforeningen (tidl. Landsforeningen for Bedre Hørelse), artikelskriver og interviewer i Åbybroposten, planlægningsassistent i Maersk Air, kontormedarbejder i Danmarks Radio, teletypesetter i Schultz Bogtryk, redigeringsmedarbejder ved det tidl. Nygaards Forlag i Nykøbing Falster samt stillinger som organist indenfor Den danske Folkekirke
User Stats
-
Har været Amino Freelancer siden:
08-12-2009
Set kontakinfo i alt:
0
-
Bud på opgaver afgivet:
0
Bud på opgaver vundet:
0