Beskrivelse af opgaven:
Hvem kan hjælpe med en proces mod et optimalt system for os, med E-handel – optimal administrativ styring – leverandør integrationer og fuldt integreret økonomisystem, bank mv.
Det vi er på udkig efter er en person eller firma, der uvildig kan hjælpe os i processen fra at komme fra vores nuværende systemer som er bygget op fra bunden, med rigtig mange gode og nødvendige funktioner. Systemet er bygget som php / MySql, integreret med SAB-B1 - mv.
Vi har p.t. en programmør på løbende udvikling af web, samt en opgradering på vej af økonomisystem.
Vores interesse er at få vurderet om vi skal beholde vores nuværende setup, flytte data og styring fra vores Web- til økonomissystemet – eller om vi skal vælge et helt nyt standard-system og tilrette denne med de behov vi har for styring.
Vi har brug for et tilbud på hvad det vil koste at styre os gennem projektet, lave en kravspecifikation og være med til at vælge det/de rigtige firmaet til at udføre arbejdet for os. Samt også styre denne proces.
Oprettet:
18-12-2009 - kl. 12.49
Afregningsform:
Fast pris
Anslået budget (ekskl. moms):
25.000 kr. - 50.000 kr.
Kategori:
Desktop & Webudvikling -
System Analyse
Deadline for bud:
08-01-2010
Filer vedr. opgaven: