Freelance opgave: Erfaren PHP/MySQL programmør søges. Minimum 10 års erfaring er et krav.

Beskrivelse af opgaven:

Udvikling af webbaseret kommunikationsapplikation.

Etablering af MySql database. Her lagres stamdata på kunde og kundens leverandører. Det skal bygges således en kunde kun kan se egne leverandører.

Loginside skal udvikles, her kan kunden logge ind og se egne leverandører.
Leverandørerne kan selecteres efter forskellige kriterier. Således kan en delmængde af ens leverandører udvælges.
Herefter kan man vælge en brevskabelon man ønsker at maile til de udvalgte leverandører. Når man vælger hvilken mailskabelon der skal anvendes, skal denne kunne hentes frem og editeres. Når brevet sendes ud til de respektive leverandører flettes brevet med de personlige data der er på den enkelte leverandører i DB.

På Hver leverandør kan man ændre status. Ligesom der på den enkelte leverandør er en LOG hvor man kan se hvad der tidligere er maile af breve til denne, samt hvornår.

Værkstøjet bruges således til at kommunikere med sine leverandører på en struktureret måde, hvor man let kan selecte grupper af leverandører man skal sende et budskab.

Skabeloner til breve samt øvrigt content laves at mig.

Opgaven er rimelig lille og bør af en dygtig programmør kunne løses på 10 arbejdsdage. Budget er maksimalt 25.000 kr.

Opgaven ønskes løst ASAP!

Oprettet:

03-05-2013 - kl. 09.37

Afregningsform:

Fast pris

Budtype:

Åbent bud

Anslået budget (ekskl. moms):

25.000 kr. - 50.000 kr.

Kategori:

Desktop & Webudvikling -  PHP

Deadline for bud:

07-05-2013

Kommentarer

Wel Rachid
Wel Rachid kommenterede: 06-05-2013 14:13:33

Et slags CRM system?

Skal leverandørerne kunne deles? Dvs hvis en leverandør oprettes af en bruger og en identisk oprettes af en anden, så skal disse to være den samme? Eller skal de oprettes som to selvstændige enheder?

De mails man sender, snakker vi rich content mail? snakker vi at der skal laves en upload af billeder funktion, såfremt man ønsker at indsætte billeder i ens mail? eller skal man blot kunne skrive billedets link (så må vedkommende selv finde en FTP server et sted?)

kommenterede: 14-05-2013 12:30:25

Fik I løst opgaven?

Har du spørgsmål til opgaven? Skriv det her:

Bemærk! Tekst må ikke indholde bud eller kontaktinformationer

Afgiv dit bud

Kan du løse denne opgave? Giv dit bud nu! Tilmeld dig gratis eller log ind – Klik her

Bud ekskl. moms i hele kroner:

Beskriv hvordan du vil løse opgaven:

  • Vedhæft fil(er) max 10 MB pr. stk.
  • X
    X
    X
    X
    --- eller ---
    Den fil, du har valgt, allerede er fastgjort.

Bud fra freelancere

Navn Område Dato Karakter Bud Status
Peter Nguyen Makati City, Philippines 07-05-2013 - kl. 04.24
  • Baseret på 0 anmeldelser

22500,00 DKK

Afgivet
Mikkel Christensen København SV, Danmark 05-05-2013 - kl. 18.44
  • Baseret på 2 anmeldelser

750,00 DKK

Afgivet
Jakob Neua Nørgaard København Sv, Danmark 03-05-2013 - kl. 20.16
  • Baseret på 1 anmeldelser

25000,00 DKK

Afgivet
Àsgeir Gunnarsson Horsens, Danmark 03-05-2013 - kl. 09.45
  • Baseret på 1 anmeldelser

0,00 DKK

Afgivet