Beskrivelse af opgaven:
Vi har udviklet et program der hjælper os med levering og planlægning af vores ordre. Programmet er næsten færdig udviklet, men vores nuværende udviklere har fået så travlt at de ikke kan gøre det færdigt. Derfor har jeg brug for at nogen kan gøre arbejdet helt færdigt. - Det kræver et personligt møde før vi kan forklare. ( derfor håber vi du bor i København) Jeg vil tro der i første omgang er 30 udviklingstimer. Dernæst har vi en fase 2 hvor der skal udvikles nye funktioner.
Om vores virksomhed:
Citrusmedia er en mindre medievirksomhed, som lever af at sætte plakater op på skoler og andre steder. se www.citrusmedia.dk
Dine nødvendige færdigheder:
Programmet er programmet i følgende sprog m.m.
Programmeringssprog: Java/Groovy
Databasesoftware (RDBMS): MySQL
Webserversoftware: JetU
Platform/OS: Linux
Bemærk der er også udviklet en android App i JAVA , som der skal laves et par tilføjelser til - Jeg har vedhæftet de krav specifikationer der blev lavet før udviklingen og som er færdige. Men lige skal tilføjes og justeres lidt.
Oprettet:
27-02-2014 - kl. 08.49
Afregningsform:
Pris pr. time
Timepris (ekskl. moms):
300 kr. - 1.000 kr.
Varighed:
1 - 7 dage
Timer pr. uge:
Kategori:
Desktop & Webudvikling -
JavaScript
Deadline for bud:
03-03-2014
Filer vedr. opgaven: