Beskrivelse af opgaven:
Hej Aminoer!
VI søger hjælp til vores hjemmeside, som omhandler iphone reparationer.
Den er opsat i WordPress med Woocommerce plugin, og vi søger en som kan tage sig af det grafiske, og samtidig sætte SEO, Adwords, og cache op.
Faktisk ønsker vi bare en simpel og overskuelig hjemmeside hvor folk kan bestille online reparationer, og sende dem med posten.
Samt en af vores ydelser er at vi afhenter og leverer telefonen i Københavns området hvor kunden ønsker det. (arbejdet, kontoret, whatever)
Vi har lige nu sat en kontakt formular op hvor vi bliver kontaktet pr. E-mail når der er en kunde som "bestiller" tid for afhentning. Men det ville være fedt, hvis det kunne implementeres på en måde så vi fik en anden form for notifikation på telefon og hurtigst muligt kan tage kontakt til kunden, og generelt hjælpe med markedsføringen på siden.
Om vores virksomhed:
Unifone.
Vi er tre drenge bosat i København, som vil prøve kræfter med iPhone reparations markedet.
Vi sørger for at kunden for den bedste kvalitet, men til den billigste pris og samtidig gør vi det endnu nemmere for kunden ved at afhente og leverer deres mobil i Københavns området hvor de ønsker det.
Dine nødvendige færdigheder:
- WordPress
- Woocommerce
- SEO
- Adwords
- Optimere hastighed/Cache
- Design af Logo/banner/produkter.
- Opsætning af Facebook side
Oprettet:
11-02-2015 - kl. 08.16