Beskrivelse af opgaven:
Arbejde der skal udføres:
1. Maps og google my buisness skal opdateres. Da de ikke kan rettes pt. Grundet koder er bortkommet. Administrator skift er forsøgt flere gange men det virker ikke, samt der er skrevet til google flere gange.
2. Google + side skal oprettes.
3. Hjemmesiden skal have skiftet ny template RWD installation af Joomla! modul m. Royalslider (Responsive Web Design.)
4. Oprettelse af 6-8 artikler med billede og tekst samt link til relevant side.
5. Den nye template skal være kompatibel og fuld funktionel på de nyeste smartsphone, Ipads, tablet, det vil blive udspecificeret inden arbejdet igangsættes.
6. Ny rul nedfane skal laves for
7. Vi ønsker SEO arbejde bliver i gang sat så vores placeringer på den organiske side styrkes væsentligt. Placeringer ajourføres før start så det tydeligt kan ses om de planlagte mål opnås.
8. Vi ønsker løbede support af siden vedr. vedligeholdelse.
9. Vi ønsker ingen tilbud eller kontakt vedr. arbejde der bliver lavet i f.eks. Rusland eller Indien m.v.
10. Arbejdet skal i gang sættes snarrest men først efter kravspecifikation er på plads.
Om vores virksomhed:
Virksomheden er en mindre virksomhed.
Dine nødvendige færdigheder:
Programmør/web specialist søges til følgende opgave.
Personen der skal lave arbejdet for os skal være specialist i at arbejde med Joomla i alle aspekter. Hermed menes ikke hobby plan, du er helt klart i superligaen og gør en synlig forskel der. Den der bedst dokumentere kvalifikationer på området og giver bedste pris får opgaven. Personen der skal lave opgaverne skal være super proff på SEO området da vi ønsker at stoppe vores adwords kampanger med videre permanent. Kontakt relationer for udført arbejde ønskes.
Oprettet:
22-02-2015 - kl. 21.31
Afregningsform:
Fast pris
Anslået budget (ekskl. moms):
5.000 kr. - 50.000 kr.
Kategori:
Desktop & Webudvikling -
Joomla
Deadline for bud:
04-03-2015