Og iovrigt, jeg har aldrig proevet at lave noget som programmoer som jeg ikke er lykkes med. Saa det svaert for mig at forholde mig til at sige dit og dat kan ikke lade sig goere. Sf. kan det lade sig goere. Uanset om man er 2 eller 2000 programmoerer. Men man skal braende for det, det er 100. |
Johnny, hvis det du siger passer, hvorfor gør du så ikke noget mere ud af det? Du kunne jo blive ansat hos Google. Bumbum - Milliarderne ligger og venter, bare kom igang.
Jeg tvivler ikke på at du er en dygtig programmør, men der sidder trods alt højtuddannede nørder hos Google, der hvér dag forsker i udvikling af søgemaskinen. Googles folk er ikke nødvendigvis de bedste, men man overtager ikke verden i denne branche, hvis ikke man er mindst ca. ekstremt meget bedre end de andre, på en skala fra 1 til hest.
Bliv gratis medlem