Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Tweet |
Relaterede ToplistehistorierSe hele Toplisten for kategorien Marketing og Salg |
Relaterede BoblereVi kunne desværre ikke finde nogle relaterede boblere! |
Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
sponsorplay
Ha ha, jeg skulle lige til at smide den på :) Jeg kan iøvrigt ikke se noget moralsk forkert i det overhovedet, selv om EB prøver at dreje historien i den retning.
Slettet bruger
Jeg kan absolut heller ikke se noget forkert i at se nye muligheder som Ralf jo altid gør. Som han jo selv antyder, så er hans job at sælge og ikke at skulle drage moralske konklusioner.
John Nielsen
Tillykke med den flotte omtale til bolig-SÆLGEREN Rolf Høegh.
Det er da genialt at hjælpe de grækere, som har formuer, og som er nervøse ved udsigten til at investere i ejendomme i det gældsplagede Grækenland. De skal naturligvis placere deres ejendomsinvesteringer i det meget mindre udsatte Danmark. På én gang genialt og ligetil.
"Vores opgave er at finde en køber og ikke bare sætte os ned og sige, aj, det skal vi ikke gøre."
Se, det er da en SÆLGER. :-)
Dbh. John
Gita Street
Jeg forstår heller ikke Ekstrabladets søgte negative drejning på sagen. I øvrigt hed han René Høegh i artiklen tidligere i dag.
Thomas
Og her i amino buzz hedder han så Ralf :-)
Àsgeir Gunnarsson
Ralf?
Martin Thorborg
Ha ha ha det er super cool :-)
Jimi Hove
Pisse godt Rolf. og ja de visionære har allerede lugtet af Danmark kan blive et godt investeringssted for ejendomme, når først de andre lande VIRKELIG får problemer. Godt set, og godt rykket Rolf
Jesper Laugesen
hehe, ja morsomme moralske spørgsmål - og så netop fra E.B.
Gita Street
Ja, det er faktisk rigtigt godt set.
En krise er en ændring, der skaber nye behov - og ergo giver nye forretningsmuligheder, hvis man ellers er kreativ og har kendskab nok.
Rolf
Godt tænkt af "Ralf"! Smart :)
Rolf Høegh - Resultatskaber.dk
Tak alle sammen for jeres dejlige og positive kommentarer.
Tak til Brian for at lægge det på Amino. Pyt med du kalder mig Ralf.
Jo når markedet er svært, skal man finde på nye ideer.
Hyg jer alle sammen
Bedste hilsener
Rolf