Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Tweet |
Relaterede ToplistehistorierSe hele Toplisten for kategorien Diverse & Politik |
Relaterede BoblereVi kunne desværre ikke finde nogle relaterede boblere! |
Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
janniknp
Ikke særlig overraskende når der ikke engang er tal på alle hans Like, del, follow konkurrence spam.
james bond
Det der er ærgeligt er at han ikke ved hvordan han kan konverterer alle hans fans til penge. Syndt, for der er godt nok mange at hente!
Thomas Frost
Modsat de to foregående kommentarer er jeg vildt imponeret over at en 13-årig knægt opnår 700.000 followers.
@Janniknp
Vil du ikke uddybe hvorfor du ikke mener det er overraskende.
Halfdan Harring
Martin Elnegaard
Steffen Daleng
Det er måske værd at spørge sig selv, hvad fx et tøjbrand kan få ud af at blive set af 700.000, der åbentlyst interesserer sig for "smartness"
Præcis som han kopierer Bieber, skal der nok også være et par stykker blandt de 700.000 der måske finder interesse i at kopiere vejledrengen.
Det helt store spørgsmål er nok snarre om han kan håndtere presset i så ung en alder. Når jeg ser på dem der har fået stor eksponering online, ville det være synd at sige, at alle er sluppet ud af det med personligheden i behold og som 13 årig er det måske ikke lige det bedste tidspunkt at blive sat under så højt et pres.
Jeg synes det lyder farligt i så ung en alder, men hvem ved, måske er han gearet til det. - Om ikke andet er det nu stadig flot at han har formået at fange så manges interesse. Får han lidt hjælp fra forældre eller andre der vitterligen har hans bedste interesse, tror jeg nu sagtens han kan lave det til en lille pengemaskine.
jvk
Steffen, det afhænger squ af om hans forældre kan se potentialet i det. For mig virker det ikke sådan, hvis han "bare" får gratis designer tøj. Self. er det også en betaling, men det koster squ firmaerne minimalt. Han kunne sikkert godt lokke nogle hundrede kr. ud hvis +50k ser hans billeder hver gang.
Steffen Daleng
Helt sikkert. Det kræver da at der er nogen med forstand der hjælper ham videre - Jeg tror du undervurderer indtjeningspotentialet i product placement ;)
Halfdan Harring
Agent
Lige en follow up på denne:
Potentialet er kæmpe stort - som nogle af jer kunne se :)
http://www.business.dk/media/dansk-bieber-lookalike-skriver-under-hos-sony