Freelance stilling: Freelance sælger på provisionsbasis

Beskrivelse af stilling:

Jysk Skridsikring søger en freelance sælger med bil, der på provisionsbasis kan varetage salget af ordrer i Nordjylland.

Da jobbet er aflønnet med ren provision, er provisionen meget høj.

Vedkommende behøver ikke at have den store erfaring i salg, blot han eller hun har interesse i at tale med mennesker og kan udvise begejstring og entusiasme i en salgssituation.

Jysk Skridsikring har i forvejen en sælger placeret på Sjælland, én i Syd- og Sønderjylland og én i det midt- og vestjyske, der også dækker Fyn.

Opgaven består i at skabe kontakt til potentielle kunder, demonstrere vores unikke produkt og afslutte en ordre.

Det, vi tilbyder, er unikt og behovet for produktet er meget stort. Der er stort set ingen konkurrence på området, og for den rette person vil indtjeningen kunne blive meget høj.

Du vil få al den support, du har brug for fra Jysk Skridsikrings grundlægger, der også gerne tager med ud de første gange for at demonstrere produktet.

Du kan læse mere om, hvad Jysk Skridsikring tilbyder på:

[URL er blevet fjernet]

Oprettet:

21-02-2012 - kl. 21.58

Udbyders navn:

Helge Christensen

Afregningsform:

Andet

Beskriv hvordan du vil afregne:

Provision

Kategori:

Salg, Marketing & PR -  Salg

Annoncen udløber::

06-03-2012

Filer vedr. opgaven:

Ansøg om stilling

Kan du løse denne opgave? Giv dit bud nu! Tilmeld dig gratis eller log ind – Klik her

Fortæl hvorfor du skal have stillingen:

Vedhæft evt. filer

  • Vedhæft fil(er) max 10 MB pr. stk.
  • X
    X
    X
    X
    --- eller ---
    Den fil, du har valgt, allerede er fastgjort.