Freelancer med ekspertise inden for Oversættelse - Engelsk
Sammendrag
Alle virksomheder, som ikke har en fast marketingmedarbejder ansat, ville kunne få glæde af mine kompetencer indenfor tekstforfatning indenfor alle kategorier.
Mit primære fokus er søgemaskineoptimerede tekster, som kan være med til at skabe værdi og salg for mine kunder.
Kategori(er)
- Oversættelse - Engelsk
- Skrivearbejde - Webtekster
- Skrivearbejde - Div. Skrivning & Oversættelse
- Skrivearbejde - Artikelskrivning
- Skrivearbejde - Korrekturlæsning
- Skrivearbejde - Pressemeddelelser
- Skrivearbejde - Tastearbejde
Kompetencer
Min baggrund indenfor marketing er bred. Jeg er oprindeligt uddannet bachelor i engelsk, og har altid beskæftiget mig med markedsføring. Gennem mine 25 år på arbejdsmarkedet, har jeg lavet markedsføring for alt fra konsulentvirksomhed, investeringsfonde, den maritime sektor og elektronikbranchen.
Jeg har skrevet SEO tekster om alt lige fra frisører, låsesmede, psykoterapeuter, bedemandsforretning og kageudstyr. Min styrke indenfor tekstskrivning er, at jeg er hurtig til at sætte mig ind i et emne eller produkt, jeg kender alt til søgemaskineoptimering af tekster, og samtidig har jeg et rigtig godt indblik i, hvordan virksomheder og deres markeder spiller sammen, så jeg ser sammenhængene mellem produktet eller servicen og målgruppen. Derfor kan jeg levere resultatskabende tekster.
Fordelene ved at indlede et samarbejde med mig er, at jeg er velbevandret i stort alle discipliner indenfor tekstforfatning. Så skulle der vise sig et behov for at få løst en tekstopgave under vores samarbejde, vil jeg kunne udføre opgaven for jer.
Tidligere og nuværende ansættelser
Betalingsbetingelser
1/2-delen før start, restbeløb når opgaven er afsluttet.
Uddannelse
Erhvervssproglig korrespondent i engelsk
Diplom i international markedsføring
Referencer/Portfolio (Links til løste opgaver/Portfolio)
User Stats
-
Har været Amino Freelancer siden:
12-01-2021
Set kontakinfo i alt:
3
-
Bud på opgaver afgivet:
18
Bud på opgaver vundet:
2