Vil du vide, hvordan du får succes med dine events, konferencer, kurser eller seminarer? Vil du have en række sikre tips til, hvordan du sikrer, at deltagerne får en oplevelse, de ikke glemmer foreløbig?
Så kom til morgenmøde, og få værktøjer til at gøre din næste event til en succes!
DU FÅR:
• gode historier og cases, der illustrerer hvad der er WAUU og hvad der er ÅH NEJ
• foredraget ”De fire veje til succesfulde events” – med værktøjer, tips og input
• en workshop, hvor du får sparring og ideer til dine egne arrangementer
• et netværk og nye relationer til andre eventansvarlige
• adgang til Eventgruppen på LinkedIn, hvor du finder tips og tricks events.
Der vil blive øset ud af tips og tricks – så husk en stor blok papir!
PROGRAM:
08.00 Morgenmad og introduktion af alle – vi skaber de første nye relationer
08.30 De fire veje til succesfulde events
Få Tina Pearsons sikre bud på, hvordan du optimerer dine events ved at have fokus på fire områder: oplevelse, netværk, følelser og udbytte. Det virker hver gang.
10.00 Walk and talk rundt om Søerne – hvordan det? Ja det får du at se!
10.30 Workshop og sparring med udgangspunkt i deltagernes kommende events.
Du får uvurderlig feedback fra andre og kan lære af deres erfaringer.
11.30 Opsummering i plenum - vi deler alle de mange indtryk og nye ideer.
12.00 Lækker EventTapas og netværk
13.00 Tak for i dag og held og lykke med de mange nye indtryk
DET FÅR DU OGSÅ MED: konkrete forslag til den praktiske planlægning af events som f.eks. bordopstilling, tidsplanlægning, briefing af foredragsholdere, design af lokalet og små gimmicks, som kan optimere dine arrangementer.
INSIDERVIDEN FRA EN EKSPERT I EVENT-FAGET
Tina Pearson, direktør for Pearson Konferencer + Business Events, har de seneste 18 år arbejdet med alt fra konferencer og koncerter til modeshows, kurser og kundemøder – og ved hvad der skal til for at gæsterne og arrangørerne får værdi for deres tid og penge.
Hun har de seneste år lavet alle sine arrangementer ud fra ONFU-modellen, som er hendes redskab til at skabe succesfulde events – hver gang.
Tina er en underholdende og farverig underviser, som bruger sine mange erfaringer, oplevelser og gode historier til at fremme budskaberne.
Billetter købes på http://billetto.dk/eventworkshop.
Pris 950 kr. ekskl. moms