Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Tweet |
Relaterede ToplistehistorierSe hele Toplisten for kategorien Netværk & Ledelse |
Relaterede BoblereVi kunne desværre ikke finde nogle relaterede boblere! |
Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.
Volt & Volume
Har faktisk aldrig ment, at Google Plus var en ambitiøs satsning. Gad ikke engang at engagere mig. Skulle facebook, Twitter og Linkedin ikke være tilstrækkeligt? De havde et kort øjebliks nyhedsværdi, og så var den fis slået! Så det er slet ikke overraskende!
Thomas Rosenstand
Også et billede jeg kan genkende. Min Twitterstrøm er tilbage i normal aktivitet - og på G+ er der meget langt mellem snapsene.
Martin Wickings
Jeg tror Google+'s største problem er, at ingen har tid til at passe og pleje endnu et online netværk.
Undersøgelsen er dog lidt sjov, for de kan selvfølgelig kun undersøge 'public posts', hvilket folk vel netop ikke anvender Google+ så meget til? .. var i hvert fald på den måde de - i en måneds tid - differentierede sig fra Facebook :)