Amino Buzz er inaktiv. Vi henviser til kategorien “Iværksætternyheder” i Aminos forum. Klik her
4
Boblerikon

7-Eleven først med Facebook Offers i Danmark

Ved at have "syntes godt om" 7-Eleven får du nu specielle rabatter og tilbud i din Facebook nyhedsstrøm som du kan indløse og bruge direkte i butikken via din mobil.
Læs hele historien på chainindex.dk
Profilbillede
M

Har de ikke kørt med FB Offers siden April?

Skrevet den 13-09-2012 18:39
Er kommentaren brugbar? 1       0       Svar Svar
 
Profilbillede
Jan Pedersen
Er det ikke en lidt gammel nyhed? De startede da siden April..?
Skrevet den 13-09-2012 18:49
Er kommentaren brugbar? 1       0       Svar Svar
 
Profilbillede
Michael Holm

Ups, efter jeres komentarer googlede jeg det lige og i har da helt ret. Det var jeg ikke klar over og faldt over den nyhed i går som jeg troede var en nyhed, beklager. 

Noget andet er, jeg har endnu ikke set nogen bruge det her facebook offers, er der nogen der har nogle brands foruden 7-Eleven der benytter sig af facebook offers?

Skrevet den 14-09-2012 10:40
Er kommentaren brugbar? 1       0       Svar Svar
 
Profilbillede
David Lorentzen

Der er vist nok et par stykker til, jeg kan bare ikke huske hvilke. Men det er ikke udbredt - af den simple grund, at ikke alle kan få lov til at bruge det. Det er vist stadig i test-fasen og Facebook lader derfor kun de store kunder afprøve det.

Men alle andre, som har lyst til at prøve noget lignende, kan blot benytte en app med et kupontilbud hvor folk skal printe en kupon og tage den med ned i butikken - eller vise den på deres smartphone.

Skrevet den 14-09-2012 11:04
Er kommentaren brugbar? 1       0       Svar Svar
 
 

Få det bedste fra Buzz

Tilmeld dig det daglige nyhedsbrev.





Vi bruger cookies til at sikre, at du får den bedste oplevelse på Amino
Læs mere