Hmm ligger problemet ikke mere i at i hævede penge fra 350 kunder før i havde sendt varen? Er det ikke normal procedure at man først hæver betalinger når varene er sendt? (sådan gør vi i hvertfald)
af skade bliver man klog. har selv forsøgt at starte et projekt ala det du beskriver her, og uanset hvor meget man undersøger sin leverandør og deres måde at arbejde på , så kan man aldrig vide sig 100% sikker på ikke at komme iklemme.
det handler vel at sammen om tillid, i situationen hvor kunder bliver utilfredse, ja så handler det vel om at sørger for at tage hånd om problemet. hvilket i også gjorde. ok en enkelt kunde blev "snydt/blev væk" det er nok hvad der sker, hvis der kommer kaos nok på. om dette kan undgåes ja det handler nok om hvad og hvordan ens systemer er sat op.
Har desværrer selv været i en situation hvor en del kunder´s henvendelser "blev væk" eller rettere der var så meget run på så de i første omgang fin en kort mail hvor vi skrev at vi desværrer havde så travlt så vi ikke var i stand til at leverer, og to så kontakt til kunderne lidt senere da der var kommet ro på igan.
selv om vi forsøgte at informerer, endte vi i en situation hvor en del af dem belv utilfredse, selv om vi havde forsøgt at informerer. denne gang var der ikke penge involveret men dette gjorde dog stadig skade da der var en del kunder der blev skuffede, til trods for at vi havde forsøgt at informerer.
Vi kørte med kontant overførsel og kreditkort , jeg vil lige sige - vi synd ikke kunde med vilje, men vi glemt og overføre til kunde og vi overså den ene indbetaling :-(
man kan vil ikke sige det er at synde når man ikke gør det bevidst? - en anden ting er at synde folk bevidst?
eks vis når man sælger kyllingekød med vand i så man få kød prisen for vand - og man undlader og sige det forbrugeren at der er 20 % vand i det kød du køber.
det jeg efterspørger - er det hele, - vi miste jo vores forretning - og mulighed for fremtidige intjeninger via denne shop
vi var ca 5 mdr om at udvikle shoppen - så vi tabte også ca 350.00 dkk i tabte tid :(
PS..........:: jeg vil lige sige til alle - jeg kunne aldrig finde på at synd en kunde for 349 DKK - med vilje. og bevidst?
prøv skriv svar på trustpilot.dk måske kan i vises i har viljen til bringe tingene i orden det gøre jeres forretning endnu mere troværdig .
men vis kunden ikke svare kan jeg godt se et problem , men så har i hvert fald gjort jeres del , især vis i ikke har deres konto nummer mere
jeg tror heller ikke i kan finde på snyde folk bevist , da der altid er 2 sider af en sag , så det er helt sikkert i har jo viljen til at gøre det godt igen
poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows