![]() |
Jeg syntes det er fair at se det som et underholdnings program for ideerne/opfindelserne var generelt ikke på et ret højt plan.
rensning af vand i ulande, ja der har vi så et sugerør man kan drikke vand igennem, som derved bliver renset (holder i 1.5 år og koster 15 kr. ) så den ide er ikke rigtig ny.
oppustelig carport, ja det er også set, de viser det faktisk tit i tv, tror det er i topgear, hvor 2 audier holde inde i sådan nogle oppustelige nogen.
osv.
jeg vil faktisk våge og påstå at de fleste projekter som bliver lavet på htx eller andre uddannelses steder, er noget højere innovations mæssigt, mange af de ideer bliver jo så bare aldrig ført ud i livet da det jo er skole projekter.
men okay, det er som sagt underholding, og jeg vil da heller ikke afvise at jeg kommer til at se det igen..
(undskyld jeg lyder ligt negativ, men blev sgu skuffet)
Bliv gratis medlem

