Jeg er klar med et helt nyt koncept! De må jo finde sig i konkurrencen, som Anders Ladekarl selv siger.. Indtil Aid-TV.dk virker, kan det besøges på altidgratis.dk. ;-) |
Mads Madsen:Niklas:Første version af Stop-AidOnline scriptet kan nu benyttes!
Den frie kildekode ligger her: http://github.com/FutureConcept/Stop-AidOnline/tree/master (Der er også sparsom dokumentation).
Hvis i ønsker at benytte sscriptet fra vores server ligger det her: http://stop-aidonline.dk/hosted/aob.js fordelen ved dette er at vi hele tiden holder denne fil opdateret når AidOnline (som de helt sikkert vil) forsøger at komme uden om vores blokering.
Vores udvikler er lige ude i byen nogle timer, men når han kommer tilbage er han klar til at inkoporere rettelser fra jer, rettelser bedest rapporteres her: http://github.com/FutureConcept/Stop-AidOnline/issues
I har lavet lidt af en brøler, scriptet skal ikke køres onload, men som det allersidste script, dvs. lige før </body> :)
Til de brugere der har installeret script, fjern onload="aidOnlineBlocker();" fra <body> og tilføj:
<script type="text/javascript">aidOnlineBlocker();</script>
I bunden af jeres html, lige før </body>
Hej Mads
Tak for feedback, den tager jeg lige med Harry når han er tilbage.
Det er nettop pg.a. sådanne fejl at vi ligger koden ud på github;)
Bliv gratis medlem