Med andre ord, så får man egne "sælgere" til at puste værdierne op, således dem der startede det hele kan stikke pengene "redeligt" i lommen som ærlige businessmen og taberne er de nederst i pyramiden! Hvor ligger denne form dog uendelig tæt på pyramidespil... Her er det ik kontanter men "aktier" som giver gevindst til deltagerne i pyramiden, hvis de kan få nye medlemmer med... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lagersalg123:Fashion-Seller
Ja præcis og det kan aldrig give afkast.
Men det er et smart udtænkt scam, som med dygtige sælgere nok får nogle nervøse småinvestorer med på vognen. Mine tanker går oprigtigt til dem der taber penge her..det er der mange der kommer til.
Det er faktisk ualmindeligt godt udtænkt... Iøvrigt så tjek lige hvor Bridge er registreret!!! De har valgt verdens andet mest lukkede skattely efter Panama, nemlig Belize!!!
Hvorfor fanden gemmer man sig der, med mindre det er fordi man ønsker at forsvinde med hele formuen, og gøre det umuligt at retsforfølge!
Bliv gratis medlem