Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Enkelt website -hvor dyrt/billigt kan det gøres ?

Side 1 ud af 3 (26 indlæg)
Fra Århus
Tilmeldt 9. Apr 10
Indlæg ialt: 13
Skrevet kl. 09:51
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg er ved at påtænke mig, at starte en lille virksomhed, og synes ikke, at jeg kan komme videre, uden at have en hjemmeside. Det er simpelt på dette tidspunkt en nødvendighed at få op at køre, for at komme videre.

Sitet skal ikke kunne noget eller være specielt "bling bling smart" - den skal bare være helt enkel, måske lidt "klinisk", da den skal blot skal fungere som et visitkort nettet, hvor den skal sælge min ide.
Derfor er det utroligt vigtigt for mig at den ser professionel og seriøs ud.
Siden skal vel bare bestå af en forside samt  en 2-3 undersider

Hvad koster sådan noget?  Nogle der kan anbefale noget?
Eller kan man finde gratis værktøjer på nettet til det? Jeg har prøvet at rode lidt selv med Sharepoint Designer men synes ikke at  resultatet bliver godt nok..

P.S : Googles Blogspot er ret godt, men går ikke ud fra at det må bruges kommercielt

Hilsner

Fra Benalmadena
Tilmeldt 5. Oct 08
Indlæg ialt: 477
Skrevet kl. 09:54
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Morten

Jeg kan godt hjælpe dig, smid en mail på ch@chmedia.dk og vi snakker der,
eller add mig på msn chmediadk@hotmail.com :)

med venlig hilsen

Christopher Heilmann

Fra København K
Tilmeldt 30. Nov 07
Indlæg ialt: 199
Fra  Sportmonda Skrevet kl. 10:00
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Morten.

Det er svært at pris-sætte en hjemmeside, da der er mange ting der spiller ind. Men efter hvad du skriver, så tror jeg sagtens at vi kan hjælpe dig. Vi kan lave både design og sætte det op i CMS(så du selv kan redigere indhold) for dig. Skriv til mig, hvis du vil have en pris på det hele.

Ellers er der altid amino freelancer, så kan alle byde ind på din opgave - også kan du selv vælge hvem det skal være. Husk blot på, at kvalitet og pris som regel hænger sammen hvad angår hjemmesider.

Hav en god dag.

Med venlig hilsen

Peter

Sportmonda.dk - Holdsæt med tryk til fodbold og andre holdssportsgrene

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 10:00
Hvor mange stjerner giver du? :

one.com og surftown.dk stiller skabeloner til rådighed når du hoster hos dem. De er meget enkle at arbejde med. Ellers findes der jo utallige gratis cms og lignende, hvis du googler.

Og ellers kan jeg da lave en i Joomla! til dig for 1995,-!

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 10:05
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Morten,

Hvis du fanger mig på kim@b-web.dk så kan vi sagtens finde en god pris til dig. Det du skriver bør ikke koste alverden.

Med venlig hilsen
Kim Bang

Tilmeldt 10. Nov 09
Indlæg ialt: 0
Skrevet kl. 10:11
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg gav lige omkring de 2000,- for denne side Friis Media

De er super dygtig og gør hvad du ønsker

ItDenmark.dk

 

mikkel

Fra København
Tilmeldt 25. May 06
Indlæg ialt: 801
Fra  House of Visions Skrevet kl. 10:35
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Morten

Prøv at tjekke nogle af de gratis værktøjer såsom one.com og surftown som brian skriver eller cms systemer som joomla, og sæt evt. din egen lille side op, så tror jeg du  herefter vil være meget mere bevidst om, hvad du præcis ønsker og dermed også godt rustet til at finde en leverandør.

Dbh.

Kim

 

Fra Aarhus
Tilmeldt 1. Dec 09
Indlæg ialt: 481
Fra  GamerMus.dk Skrevet kl. 10:40
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej.

Jeg kan lave et design for dig, og kode det op i HTML/CSS, og kode resten af sitet fra bunden i ASP.NET. Hvis du har eventuelle idéer til designet, ville det jo kun gøre det bedre, så kan vi arbejde udfra det!
Smid mig en mail eller en pb, så kan vi lige få en snak ;-)
Skal vi sige 1500? :-)

Mvh,
Daniel.

Find den gamer mus der passer til dine behov.

Fra Havdrup
Tilmeldt 8. Aug 08
Indlæg ialt: 1305
Fra  Blücher Media Skrevet kl. 10:44
Hvor mange stjerner giver du? :

Du er også velkommen til sende mig en mail, hvis du ønsker en rigtig god pris på opsætning af wordpress som CMS - som samtidig er søgemaskinevenligt.

Ellers kan du jo proppe opgaven på Amino Freelancer

Fra Århus
Tilmeldt 9. Apr 10
Indlæg ialt: 13
Skrevet kl. 10:48
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for mange svar. Superfedt. Jeg går lige for mig selv og tænker Smile

Side 1 ud af 3 (26 indlæg)