|
Ja, Simon, for herinde bruger jeg selvfølgelig ligeså meget tid som på det arbejde, jeg løser for mine kunder. Hvis du havde gidet at kigge på mit arbejde, vil du kunne se, hvor tekstlet, det er, og hvor ofte jeg deler op i afsnit netop for at gøre det letlæseligt (bl.a. i mine brochurer). Men herinde drejer det sig ikke om perfektionisme. Det drejer sig om at skrive saglige, behjælpelige indlæg i det tidsrum, man nu har til rådighed. Dine barnlige indlæg med "godt gået" og bla-bla har ingen substans af nogen som helst art. Du slår ned og kritiserer et indlæg, der vover at forholde sig (berettiget) kritisk fra en, der ved, hvad han taler om - og alligevel kan heller ikke du finde ud af at deltage i en konstruktiv "debat". Det er trist, men det gør så heller ikke så meget, idet dem, der kan se sagligheden i mine indlæg, heldigvis kontakter mig på min personlige mail. De har forståeligt nok ikke lyst til at blive kritiseret og få diverse minuspoint under Karma. Og det er sikkert også af selvsamme grund, at mange af jer stræbsome aminoer straks vælger at nedgøre mit indlæg, så I kan score jer selv nogle billige Karma-point og se godt ud udadtil. Sikke nogle kujoner! Føj! |
Ej hold nu, gider ikke engang læse det skriver, tror du skriver i et stort rod med vilje, så folk ikke gider bruge tid på at læse det du skriver..! og shit du bruger ordet Saglig meget! "Læs op" er en rar funktion her..
ON TOPIC!.
- Simon, der er intet bedre end at være lidt provokerende, slet ikke når du kan tillade dig det.. - Så holder med på at Hans' idé er Genial.. Vil nok ikke skrive, du er 40 og har nada på.
Men jeg er 14 og har en mill! vil du handle med mig!? - måske en idé
Bliv gratis medlem