Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hvad skal du have for at lave ny hjemmeside?

Side 4 ud af 4 (36 indlæg)
Fra Puerto De La Duquesa
Tilmeldt 13. Jul 09
Indlæg ialt: 3506
Fra  DesignYOU - Kreative løsninger Skrevet kl. 09:01
Hvor mange stjerner giver du? :

Larsson:
Den lort til dig, du kan bruge som logo.. jeg synes den passer perfekt til stilen :) 

 

Larsson hvor gammel er du ?

Du opføre dig som en 5 årig som ikke ved hvordan man skal udtrykke sig, jeg syntes du skulle give en undskyldning! Jeg håber i fremtiden Amino vil være mere hård med at blokere for folk som dig der forsøger at ødelægge det hele!!

/allan

Fra Hou, odder
Tilmeldt 22. Apr 09
Indlæg ialt: 166
Skrevet kl. 09:24
Hvor mange stjerner giver du? :

Nu har han jo fået sin nye webside lavet, mon ikke det er på tide at lukke for udviklingen af denne tråd?

Synes godt nok det er utrolig lavt at man ligefrem angriber en webdesigner, for hans arbejde, på denne måde. Hvis ikke andet burde det da give en advarsel fra en moderator.

Fra Helsingborg
Tilmeldt 3. Apr 05
Indlæg ialt: 6572
Fra  TextReactor Skrevet kl. 11:10
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Larsson:
kun html ?? ej cms?

Hvis det var lavet i et cms så kunne det sagtens være html filer.

Jeg har programmeret i over 27 år. Jeg har kodet i C, C++, Java, Delphi, Perl, JavaScript, C#, F#, VB.NET, ASP, Myresnak :D, Comal80 osv....

Fra Bording, midtjylland
Tilmeldt 5. Jul 07
Indlæg ialt: 564
Fra  Stepfo Skrevet kl. 13:06
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 2 person

Larsson, måden du laver din kritik på gør, at jeg kun vil bruge ét indlæg til at svare på den.

Jonas blev tidligt i processen oplyst om, at jeg ikke ville bruge tid på at få html koden valideret, samt at der ikke ville blive lavet noget CMS, hvilket der i øvrigt sagtens kunne have været, selvom siderne hedder .html. Eneste krav var, at det skulle vises identisk i de forskellige browsere.

Dét som der i denne tråd er sket er, at en kunde har haft et behov, det har jeg dækket, og han er blevet tilfreds. Altså er der fundet en god handel sted.

Jeg har læst flere af dine indlæg på andre lignende sider omhandlende webdesign, og jeg synes ærligt talt du skal overveje om din omgangstone passer til Amino.

 

 

 

Fra København
Tilmeldt 14. Jan 08
Indlæg ialt: 312
Skrevet kl. 13:16
Hvor mange stjerner giver du? :

Allan Hansen:

Jonas blev tidligt i processen oplyst om, at jeg ikke ville bruge tid på at få html koden valideret, samt at der ikke ville blive lavet noget CMS, hvilket sagtens kunne have været tilfældet, selvom siderne er skrevet i html. Eneste krav var, at det skulle vises identisk i de forskellige browsere.

Hej Allan,

Jeg syntes du er sluppet ganske hæderligt fra opgaven!

Min eneste umiddelbare anke er at alt-taggene på forside billederne ikke er særligt sigende: "an image"

Ellers syntes jeg Jonas med rette kan være rigtig godt tilfreds med dit arbejde.

Fra Skodsborg
Tilmeldt 24. Mar 05
Indlæg ialt: 12319
Fra  Amino ApS Hotel Klippen Skrevet kl. 15:46
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 3,7 stjerner givet af 3 person

Larsson, så skruer vi lige ned for charmen, ikke? !

Dbh Martin

Side 4 ud af 4 (36 indlæg)