Det eneste jeg ikke forstår er, hvorfor Meebox ikke opdaterer deres driftstatus, når noget er galt, så ville de slippe for et hav supportsager. Meebox har helt sikkert en overvågningsapplikation, som giver besked, når en af deres servere er nede. De begyndte sikkert at arbejde på sagen inden du opdagede fejlen. Det eneste rigtige som bruger af deres webhotel er selvfølgelig at lave en supportcase, når driftstatus ikke opdateres.
VH. GrN.dk
IT ++ GrN.dk - Flutter Mobil-Apps, Linux Servere, Webservere Litespeed, Wordpress, Drupal, Laravel, Systemintegrationer, Datakonvertering, Datahentning, Prototypeudvikling, Bash, R-Script, Python.
Eller et Pro hotel - der har ikke været nedetid på iflg. Pingdom
de reklamere med 99,90% oppetidsgaranti på "alm. hoteller" og 99,95% på prof.... så jeg vurderet at der ikke var der, at den ekstra udgift kunne være udbytterigt
Vi har haft lidt problemer henover natten og her til morgen med nogle enkelte servere, som har været ramt af en form for memory-problemer. Det lader til, at problemet er forudsaget af en mindre uforudsigelig fejl.
Uanset årsag, forudsigelig eller uforudsigelig, så er det er naturligvis fuldstændig beklageligt, og på ingen måde godt nok. Derfor sørger vi selvfølgelig også for, at det bliver undersøgt og analyseret grundigt, så vi kan forhindre fejlen i fremtiden! Alt under 100% oppetid er uacceptabelt hos Meebox! :-)
I øvrigt, så benytter vi Twitter til at opdatere når der sker fejl som disse.