Det er altid en god ting at kunne hjælpe hinanden, så tænkte at hvis nogen kunne bruge disse call-to-action knapper, så skal i være velkomne til at hente dem gratis her: http://bit.ly/qFhc0S
De er i tre states i PSD-filen, og i kan selv ændre tekst og farve på dem, så de passer til det projekt i nu skal bruge dem til.
I øvrigt ved jeg at mange herinde interessere sig for e-handel, og under VM i københavn lavede vi en lille spøjs Voxpop om danskernes forhold til internettet. Hvis i har lyst at se med kan i kiggeher: http://bit.ly/nB0VZA
Håber i kan bruge dem, og kommentarer er altid velkomne både her og på vores blog :)
Et glimrende eksempel på at man kan få ganske gode svar ved at spørge dem på den anden side af skærmen. Det er langt bedre end at gætte sig frem.
Nu var den her meget overordnet, men det kan sagtens tages mere i detaljen på specifikke hjemmesider, eller ifm. med udvikling af apps og andet software (jeg ved godt at det ikke var scopet her)