Jeg kunne meget godt tænke mig, hvis I aminoer ville kigge forbi og give lidt konstruktiv kritik: http://www.allipa.dk
Håber på en masse konstruktiv feedback
![]() Mvh. Lisbeth |
Hej Lisbeth
Jeg tror næppe at man kan få for mange billeder på et website :-)
Billeder af personer er altid godt.
Nu har jeg mine designer-optik briller på, og tag kritikken som en mulighed for at se med andres øjne. Det er ikke personligt på nogen måde.
Jeg synes at siden er en smule halvkedelig. Den minder meget om et standard template der ikke er gjort noget særligt ud af. Meget små skrifttyper er ikke godt.
Fremhæv det der gør din hjemmeside bedre end andres.. Det var nærmest tilfældigt at jeg opdagede at du skræddersyr kjoler - og at det ikke blot er nogle kjoler du sælger fra andre leverandører.
Derfor - frem med en kæmpe overskrift som "Du er eksklusiv - lad os sy din næste kjole til dig" - agtigt - det tror jeg vil fænge mere.
Gul skrift med dit 30% - den sænker hele niveauet ned på et NETTO niveau.
En sort baggrund synes jeg ikke passer til dine produkter. Det skal ose at ynde, feminisme og lækkerhed.
Store billeder - store, enkle tekster - stærke kontrastfarver - og billeder der siger "woow" - så kommer du på rette vej.
Men det er bare i min optik ;-)
Med venlig hilsen
Thomas Skipper
www.iwant.dk