Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hvad er prisen for hjælp til søgemaskineoptimering?

Side 1 ud af 2 (11 indlæg)
Tilmeldt 18. Sep 06
Indlæg ialt: 8
Skrevet kl. 00:07
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej,

 

Er der nogen der ved hvor meget det koster at få hjælp til søgemaskineoptimering?

Jeg har ingen anelse om priser og hvor tit der evt. skal "opdateres"....ja jeg er faktisk rigtig blank på emnet, men kan forstå at det er rigtig vigtigt at gøre i.

 

Mange hilsner

Pernille

babysmart.dk

Tilmeldt 23. Jan 06
Indlæg ialt: 462
Skrevet kl. 01:43
Hvor mange stjerner giver du? :
Er din shop færdiglavet? For der er mange shops der nogle søgemaskine moduler. De er meget effektive... Du kan lige snakke med dem, der udbyder din shop.
Fra Lyngby
Tilmeldt 26. Mar 05
Indlæg ialt: 9740
Fra  DEMIB HOLDINGS ApS Waimea Digital Skrevet kl. 11:14
Hvor mange stjerner giver du? :
1) Jeg har skrevet et par artikler om de muligheder der er på markedet. Den seneste finder du her: "Mange former for SEO og SEO firmaer" eller "Der er kun to slags SEO" og du kan finde en oversigt over flere her

2) "Opdatering" er ofte bare en gang bull shit som nogle SEO-firmer finder på, for at holde fast i dig. Udvikling skal der til, men opdatering er ofte en gang varm luft. Du kan læse mere om mit syn på dette her: Søgemaskiner, vedligeholdelse og opdatering

Inden du kaster dig ud i at finde en eventuel leverandør, vil jeg anbefale at du sætter dig lidt mere ind i hvordan markedet fungerer - ellers risikere du alt for let at blive snydt. Som med så meget andet - jo mere man ved, jo bedre kan man evealuere leverandører og stille de nødvendige krav til dem.

Fra Stenløse
Tilmeldt 23. Jun 06
Indlæg ialt: 3040
Fra  iMARKETING Skrevet kl. 10:44
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej Pernille.

Du har allerede et søgemaskine optimeringsmodul aktiveret:
http://www.babysmart.dk/shop/Shop-SEO.asp

Hvis du íkke er tilfreds med resultaterne, så hjælper jeg gerne til timeløn, da det kan gøres langt bedre.

Mvh,

Christian

Tilmeldt 18. Sep 06
Indlæg ialt: 8
Skrevet kl. 10:52
Hvor mange stjerner giver du? :
Det lyder godt. Jeg kunne godt tænke mig det mere effektivt.

Har du en idé om hvor mange timer du ville skulle lægge i projektet?

 

 

Fra Stenløse
Tilmeldt 23. Jun 06
Indlæg ialt: 3040
Fra  iMARKETING Skrevet kl. 10:58
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej Pernille
Det er nok bedst ikke at forstyrre de andre debattører med så specifikke ting, da det helt afhænger af dit ambitionsniveau, tekniske muligheder og økonomiske begrænsninger, så jeg har skrevet en PM til dig.
Mvh,

Christian

Fra Hillerød
Tilmeldt 22. Mar 06
Indlæg ialt: 1711
Fra  Cygnet Skrevet kl. 11:17
Hvor mange stjerner giver du? :
Det synes jeg nu ville være ret relevant for tråden, andre debatører læser jo tråden for at lære mere om tingene.

Kristian Deiborg

ROI-hunter for Bodylab

Tilmeldt 4. Oct 06
Indlæg ialt: 160
Skrevet kl. 13:25
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej

 

Selvfølgelig skal prisen frem i dette forum. Hvis man ikke har noget at skjule skulle der jo ikke være problemer i det!

 

Jeg vil råde dig til KUN at vælge firmaer der har nogle ordentlige refferencer. Du kan også lave en "no Cure no pay" løsning. Jeg ved godt at nogle specialister herinde vil sige at der kan være problemer sådan en løsning. Men når alt kommer til alt så er man rimelig sikker på at man ike skal betale for noget der ikke virker.

 

Jeg oplever at der er gået mode i søgemaskineoptimering - alle tilbyder det - aller laver det. MEN DER ER EN KÆMPE FORSKEL PÅ KVALITETEN OG RESULTATERNE. Jeg har fået lavet en løsning hos www.concept-i.dk til omkring 10.000 og den virker fint. Jeg har også en løsning hos netpointers.

 

 

 

Tilmeldt 6. Jul 05
Indlæg ialt: 12
Skrevet kl. 13:35
Hvor mange stjerner giver du? :
Selvfølgelig skal prisen frem - og jeg kommer da gerne med en pris - når i lige har svaret på dette spørgsmål:

 

Hvad koster en bil?

 

 

 - Det er i mine øjne temmelig useriøst at komme med en "fast pris" på søgemaskineoptimering - da der er mange faktorer der spiller ind.

Tilmeldt 4. Oct 06
Indlæg ialt: 160
Skrevet kl. 13:59
Hvor mange stjerner giver du? :
Så giv dog et par eksempler.

 

Da jeg købte hos concept-i.dk fik jeg faste priser på 10 - 15 - 20 - 25 osv. søgeord.

 

Det kan sgu da ikke blive mere simpelt

Side 1 ud af 2 (11 indlæg)