Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Ondt i salget? Så se her!

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 16. Feb 10
Indlæg ialt: 13
Skrevet kl. 14:51
Hvor mange stjerner giver du? :

Den økonomiske krise har givet de fleste virksomheder udfordringer med faldende omsætning, nedskæringer osv. Men hvor, hvorfor og hvordan går det galt og ikke mindst, hvordan kommer vi tilbage på sporet?

Jeg har startet rådgivningsfirmaet Sales Up, som beskæftiger sig med rådgivning på alle niveauer indenfor salg.

Kort sagt; Sales Up rådgiver virksomheder der har ondt i salget.

Hvad kan jeg hjælpe dig med?? - alle virksomheder har forskellige behov, men jeg kan eksempelvis hjælpe dig med:

• Kvalificering af kundeemner                                      
• Få adgang til beslutningstagere
• Skabe kundeokus på din løsning/produkt
• Differentier dig forhold til potentielle konkurrenter
• Arbejde med værdien for kunden, og undgå rabatgivning og sager der går i stå

Derudover kan jeg hjælpe mere overordnet med:

Strategiudvikling, Go-To-Market strategi, konceptudvikling, marketingsplaner, deltagelse på kundemøder, coaching af sælgere, teknikere og andet kundevendt personale. 

Min erfaring har jeg primært fra 12 år i IT branchen, med både salg og ledelese. Jeg arbejder med begreber som Solution Selling og værdibaseret salg.

Kontakt mig allerede nu for en uforpligtende snak om, hvordan dit salg kommer på rette spor!

email: info@sales-up.dk

Website er under udvikling.

Jeg ser frem til at høre fra dig!

 

Tilmeldt 24. Jun 07
Indlæg ialt: 15009
Fra  Cosmos Co Customfit.eu Skrevet kl. 18:42
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Sorry men din tekst virker, som tom snak, når der hverken er referencer eller kontaktinfo/firma info...

Du påstår desuden at du kan hjælpe på alle niveauer indenfor salg... Dvs fra små enkeltmands firmaer til store koncerner øøøhhh... SAS mangler i hverfald hjælp, så der burde du have din første kunde (IRONI KAN FOREKOMME).

Naturprodukter fra Cosmos Co. Argan olie - Kaktus olie - Grønt ler mm.

https://shop.cosmos-co.eu/da/

Fra Copenhagen
Tilmeldt 31. Oct 07
Indlæg ialt: 3545
Fra  Volt & Volume Skrevet kl. 19:35
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg synes nu ikke, det virker som tom snak. Indlægget er ikke uden indhold, og det er velformuleret. Men jeg havde ikke skrevet det før, at mit website var oppe og køre. Og hvorfor ikke et telefonnummer?

Thomas

www.tt-tekstforfatter.dk

Tekstforfatter - Jeg har 16 års erfaring fra reklamebureauer og som selvstændig. Ring: 2252 3381.

Fra København
Tilmeldt 22. Jan 09
Indlæg ialt: 1760
Fra  Buehøjgård Møbler Skrevet kl. 19:41
Hvor mange stjerner giver du? :

som de andre er lidt inde på her, så bør du nok udfylde lidt mere på din profil eller få websitet færdig, så man kan se lidt mere om din baggrund indenfor området. Uden website eller telefonnummer, virker det ikke så interessant, når din profil her på amino samtidig er ret anonym uden dit navn, billede, referencer eller andet der kunne skabe troværdighed omkring dig.

Når du nu arbejder med salgsoptimering og den slags, burde du være klar over disse ting (og det er du sikkert også), så huske at behandle din egen "annonce", som du ville gøre hvis det var en kunde - så får du helt sikkert meget mere ud af det :)

Ellers, held og lykke med det...

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)