Hej alle, Tak for alle jeres gode kommentarer. Jeg skal prøve at besvare det hele. # Karsten - Først tak for roserne, det er jeg glad for. Du nævner derefte to meget meget centrale emner. # Business - Som nævnt ovenfor, så vil vi gerne ramme den målgruppe, som ikke kan (eller vil bruge tid på at) vurdere om de taler med den rigtige revisor, så derfor er tanken KUN at præsentere én revisor - nemlig den revisor, som passer bedst til brugeren. Ikke nr. revisor nr. 1, 2 og 3 på listen for at brugen kan vælge, men kun at præsentere den som passer bedst. Hvis man er ked at det valg 123revisor gør, så er tilbuddet uforpligtende, og man kan fortælle at man ønsker et nyt tilbud. Men din kommentar fortæller mig, at der stadig er noget at arbejde med, før vi sender de rigtige signaler. Tak for din kommentar! Designet er jeg lidt i tvivl om, hvordan du mener vi skal ændre. Det er tænkt at det skal ramme målgruppen. Hvordan mener du at det bør ændres? # Per Tange - Tak for din kommentar. Jeg tager kontakt til dig for lige at vurdere på et muligt samarbejde. # Michael Richard Warren Olsen - Artiklerne er endnu ikke udfyldt, men det kommer snarest. Der er mange, som gerne vil informeres om regler om gulpladebiler, eller lignende. Informationen kan både bruges af revisor og kunden. Hvis man ikke er interesseret, så er det jo nemt at springe det afsnit over. Tak for dine gode kommentarer og tak for roserne. # Kenneth Hedegaard Olsen - Ja, jeg har selv tænkt det samme med boksene. Det må vi lige se på. Kanpperne er lavet med tanken, at det ikke er relevant at kunne klikke på en knap som allerede er "trykket ind". Lidt ligesom, når man har tændt en lampe, så kan man heller ikke tænde igen, når den er tændt. Det med priser vil vi lige se på. Hvis det sender forvirrende signaler, så skal det selvfølgelig ændres. Men det er altså gratis at forespørge efter revisor på hjemmesiden. SEO bliver der snart kigget på. Tak for din hjælp. # Mikael Christensen - Mange tak for de rosende ord. Ja, titlen skal forbedres på de forskellige sider. Det bliver gjort i forbindelse med SEO. Vi vil lige overveje, hvordan vi kan øge troværdigheden. Menuen "Artikler" er tænkt som en slags blog, som skal give flere hits fra Google. Tak for kommentarerne. Tak for hjælpen og kommentarerne. Jeg kan se, at der stadig er meget at arbejde på. Hvis I har flere kommentarer hører jeg det meget gerne. Mange hilsner,
|
Martin E. Jensen - 123revisor.dk:# Business - Som nævnt ovenfor, så vil vi gerne ramme den målgruppe, som ikke kan (eller vil bruge tid på at) vurdere om de taler med den rigtige revisor, så derfor er tanken KUN at præsentere én revisor - nemlig den revisor, som passer bedst til brugeren. Ikke nr. revisor nr. 1, 2 og 3 på listen for at brugen kan vælge, men kun at præsentere den som passer bedst.
Hvis man er ked at det valg 123revisor gør, så er tilbuddet uforpligtende, og man kan fortælle at man ønsker et nyt tilbud. Men din kommentar fortæller mig, at der stadig er noget at arbejde med, før vi sender de rigtige signaler. Tak for din kommentar!
Designet er jeg lidt i tvivl om, hvordan du mener vi skal ændre. Det er tænkt at det skal ramme målgruppen. Hvordan mener du at det bør ændres?
Det med revisor er en alvorlig ting imo, så derfor kan I ikke vælge den "rigtige". Det kommer i høj grad an på kemi m.m., så derfor ville en liste være meget mere brugbar i mine øjne. Hvis jeg fx. ringer revisoren op og med det samme fornemmer at det ikke spiller, så skal jeg igennem processen igen. Det tror jeg er et ret sandsynligt scenarie......men det er selvfølgelig Jeres valg ;o)
Ja, jeg var vist ikke så specifik mht designet. Det jeg mener er, at revision og håndtering af en virksomheds regnskaber, er sgu en alvorlig sag. Designet sender imo ikke de signaler, så jeg troede faktisk at det handlede om noget "sjovt", lige da jeg kom ind på siden pga. de der 1,2,3 bokse. Jeg kan personligt ikke lide at det bliver for "sjovt", når det handler om noget alvorligt, for så mister det troværdighed imo.
Men som sagt.....ellers en fin idé, så bare fyr den af ;o)