Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Guide til escortfyre ? må man det..

Side 3 ud af 3 (22 indlæg)
Fra Ballerup
Tilmeldt 6. Jun 08
Indlæg ialt: 16489
Fra  Poledanser underholdning danser Skrevet kl. 09:05
Hvor mange stjerner giver du? :

gweb:

Mikael christiansen:

er selv i strip branchen og ved derfor hvor kvinder ringer når de andre ikke vil tage telefon

 

Så tager du lige trykket eller hva? Nu er der jo temmelig stor forskel på de to brancher, så jeg ser ikke sammenligningsgrundlaget (jo, det involverer nøgne mænd, men..)

Du har vidste misforstået indlægget de ringer efter escort pigerne , det er ikke escort mænd vi sælger , med stripper og danser , jo de klager over de ikke tager telefon de søger derfor alternative steder , med hvor skal de ellers ringe , når de andre ikke gider tage telefonen ,

Med hvorfor kun tage en del af mit indlæg i forrige ? der stod jo også at de ringet til mig om escort i forrige indlæg ?

poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 09:13
Hvor mange stjerner giver du? :

gweb:
Prostitution ER lovligt, og selvfølgelig skal der betales skat af indtægterne.

Absolut, det er jo dog ikke ensbetydende med at der bliver det. Vil skyde på at det er max. 2-5 % af pigerne indenfor den branche der opgiver noget til SKAT og der er vist ingen der opgiver deres fulde indtjening. Skulle de det, så skulle priserne også hæves væsenligt og godtnok vil mange mænd gerne betale for den slags, men samtidig skal de jo helst have det så billigt som overhovedet muligt Hmm

Her tror jeg også fuldt og fast på at det ville hjælpe, hvis man fik hevet hele erhvervet lidt ud af gråzonen. Nogle af dem der faktisk gerne vil arbejde "hvidt", har svært ved at få hjælp til det. Både i forhold til oplysninger fra SKAT og også i forhold til revisor hjælp. Der er mange der simpelthen bare ikke vil have noget med dem at gøre. Og så er det sikkert nemt blot at trække på skuldrene og "glemme det".  Også hvad menneskehandel angår, som jo selvfølgelig er fuldstændig uacceptabelt, så tror jeg absolut også at vejen frem er at få lidt mere fokus på og få det hele ud i lyset. Et forbud vil ikke fjerne problemet. Men det er jo en helt anden diskussion, der ikke har meget med dit indlæg eller trådstarters spørgsmål at gøre.

Side 3 ud af 3 (22 indlæg)