Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hvordan tilføjer man noget i headeren på sin wordpress hjemmeside?

Side 1 ud af 1 (5 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 6. Mar 16
Indlæg ialt: 4
Skrevet kl. 12:55
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Amino

På min hjemmeside vil jeg gerne have noget lagt op i min header, men jeg ved ikke hvordan. Jeg har lagt noget ind i min header-fil, men jeg får det aldrig placeret rigtigt.

Jeg har også et andet problem med headeren. Jeg vil have lagt et billede op i headeren, så derfor har jeg fjernet min menu, men når jeg gør det, så kommer alle mine sider frem i menuen, og de er så i vejen.

Mvh.

Jens

Fra Aarhus C
Tilmeldt 14. Mar 14
Indlæg ialt: 2152
Fra  Erhvervshjemmesider.dk ApS Skrevet kl. 16:21
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Jens

Prøv at smid et link til din WordPress hjemmeside - samtidig kan du med fordel angive hvilket temaer du benytter. Så er jeg sikker på at du har bedre chance for nogle kvalificerede svar :) 

Tilmeldt 6. Mar 16
Indlæg ialt: 4
Skrevet kl. 16:57
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra Haderslev
Tilmeldt 4. Mar 16
Indlæg ialt: 94
Fra  Lyngedal & Partners Skrevet kl. 06:13
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Jens,

Som udgangspunkt skal man finde et tema som er så tæt på ens endelige layout som muligt. Det gør det meget lettere at føre ens ideer ud i livet.
Ønsker du at få et headerbillede til at være "baggrund" for hele headeren? Altså ligge bag dit logo på alle siderne?

Hvilken layoutform fra Divi bruger du?

Lyngedal & Partners – Kreativt Bureau
Din højre hånd i den digitale verden

Fra Aarhus C
Tilmeldt 14. Mar 14
Indlæg ialt: 2152
Fra  Erhvervshjemmesider.dk ApS Skrevet kl. 21:01
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Jens

Det lyder som om at du enten skal have en kyndig person til at kode dit tema om, eller også finde dig et tema som konkret kan de elementer du efterspørger i forhold til headeren.

Høre gerne fra dig hvis du ønsker assistance. Fang mig på mail simon@erhvervshjemmesider.dk

God aften :)

Side 1 ud af 1 (5 indlæg)