Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Mærkeligt

Side 2 ud af 2 (13 indlæg)
Fra Ribe
Tilmeldt 24. Mar 05
Indlæg ialt: 2069
Fra  ActiveWebs A/S Skrevet kl. 18:00
Hvor mange stjerner giver du? :
Rart at høre jeg ikke er det eneste offer, selvom det vel havde været rarere at kunne konstatere at fejlen lå her og ikke i debatten :)
Har du opdateret debatten eller lignende for nylig? For jeg erindrer kun at være stødt på fejlen på de seneste dage, og ikke forinanden - hva med dig Oscar, har fejlen været hos dig hele tiden?

En anden ting jeg gerne lige vil kommentere nu hvor vi er ved editor-snakken, er CuteEditors mani med at indsætte tags (<p>&</p>) når folk laver linjeskift i stedet for et blødt linjeskift med bare <br> i HTML''en - synes det er ret tit man støder på indlæg med nogle ret så lange mellemrum pga. de hårde linjeskift editoren laver.

Det er ikke negativt ment, men det ville være rart hvis man kunne få det udbedret på en måde.
Fra Lyngby
Tilmeldt 26. Mar 05
Indlæg ialt: 9729
Fra  DEMIB HOLDINGS ApS Waimea Digital Skrevet kl. 21:52
Hvor mange stjerner giver du? :
Jeg tror problemet skyldes at den editor der bruges i denne debat bygger på JavaScript. Alle der har forsøgt at gøre sådanne scripts 100% platform og browser compatible ved hvad jeg snakker om. Det er et mareridt :)
Fra Ribe
Tilmeldt 24. Mar 05
Indlæg ialt: 2069
Fra  ActiveWebs A/S Skrevet kl. 22:22
Hvor mange stjerner giver du? :
Dato: 4/22/2005 9:51:52 PM Forfatter: Mikkel deMib Jeg tror problemet skyldes at den editor der bruges i denne debat bygger på JavaScript. Alle der har forsøgt at gøre sådanne scripts 100% platform og browser compatible ved hvad jeg snakker om. Det er et mareridt :)


Det kan godt passe at det er noget javascript relateret, men som sagt så benyttes der så vidt jeg kan se to forskellige editors (hhv. CuteEditor og noget "hjemmelavet"), så dem der har lavet boardet må jo have taget det med i deres overvejelser at sikre kompatibilitet i andre browsere end IE.
 - Hvad der så gør at det ikke lader til at virke optimalt med det danske tegnsæt i den anden editor er lidt af en gåde, men hvis Martin har betalt for debatten er det vel bare at banke pænt på hos deres support og høre dem ad :)
Side 2 ud af 2 (13 indlæg)