Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Øv øv fik aldrig succes :-(

Side 16 ud af 16 (156 indlæg)
Fra København
Tilmeldt 20. Aug 11
Indlæg ialt: 902
Skrevet kl. 18:35
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra København
Tilmeldt 20. Aug 11
Indlæg ialt: 902
Skrevet kl. 18:47
Hvor mange stjerner giver du? :

Martin Tygsen:
Amino var ikke just nogen designperle den gang i de gode gamle dage :) Men det var simpelt, det ramte præcis sin målgruppe og der var ikke alt mulig andet end en god gammeldaws debat. 

Se her http://web.archive.org/web/20050823072728/http://www.amino.dk/idealbb/

Nu skal jeg ikke pege finger af Martin, da han ikke er kommet med de kritik punkter, men som jeg lige kan se, så er Aminos "første" forum da også på både dansk og engelsk Tongue Tied

Når man kigger på eks. warriorforum.com som kun er et forum, så må alt andet være lige meget end selve forummet, det er der jeg vil sætte ind, så kommer design og lækre feat. i anden række, men hvordan fungere det med førstehåndsindtrykket? når der kun er en forside og et forum ?

Tilmeldt 2. Jul 08
Indlæg ialt: 2814
Skrevet kl. 19:57
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 3,7 stjerner givet af 3 person

Entrepreneur - Jan:

Anders S:

Entrepreneur - Jan:
Så er du nok ramt af samme bakcille som Mads A Smile

 neej jeg synes nu bare ikke at de giver et hurtigt og godt indtryk af hvad siden handler om og hvad du kan der. Det er alt for meget rod og jeg skal komme efter dig.

Er det en blog/webshop/forum;. hvad er det.. Hvad for jeg ud af det??

De rammer ikke mig ihvertfald. Jeg skal bruge en masse tid paa at finde ud af hvad jeg skal bruge siderne til og det gider jeg ikke.

Kunne det tænkes at det skyldes at du ikke følger med internationalt i iværksætteri? (f.s.a. entrepreneur.com)

Hvad synes du om så om www.about.com ?

 

igen ser jeg nogen billeder paa siden, uden at jeg ved hvad siden handler om. Den er vel som saadan pæn men synes ikke den fortæller mig hvad jeg skal her..Hvor skal jeg clicke osv.. det er saadan lidt rode rundt igen synes jeg.

De er sikkert gode for dig der kender siderne og ved hvad du skal der men for en der ser dem foerste gang og aldrig har hoert om dem, ja der falder de igennem, iflg min menning.

Men du har da ret i at jeg ikke foelger med i internationalt i iværksætteri men det burde vel heller ikke være noedvendigt. Siderne skal jo være klare i spyttet uanset hvem der kigger forbi.

Fra Vallensbæk Strand
Tilmeldt 13. May 05
Indlæg ialt: 3475
Skrevet kl. 20:09
Hvor mange stjerner giver du? :

Mads A.:
men hvordan fungere det med førstehåndsindtrykket? når der kun er en forside og et forum ?

Meget bedre end et site overfyldt med features der ikke bruges. 

Det er vigtigt at fokusere på det det er, og det er jo et forum. Jeg ville nok allerede implementerer ideen med seneste indlæg i toppen som amino har idag, det synes jeg fungerer ufattelig godt, og jeg bruger stort set ikke andet når jeg er på amino. 

Fra København
Tilmeldt 20. Aug 11
Indlæg ialt: 902
Skrevet kl. 20:11
Hvor mange stjerner giver du? :

Som skrevet før ville jeg rigtig gerne det, men mit template har ikke en modul position i midten af siden :-( jeg har dog fundet et fedt template ( se link længere oppe i tråden )

Fra København
Tilmeldt 20. Aug 11
Indlæg ialt: 902
Skrevet kl. 12:18
Hvor mange stjerner giver du? :

Martin Thorborg:
Kom lige til at tænke på en sjov ting.
Lige nu ligger jeg i en autocamper in the middle of fucking know where på New Zealand, kl er 00.15 familien sover (og har gjort det længe) og det burde jeg også. Men jeg har et Community jeg bekymrer mig om :-)

Jeg sidder på en strand på Bali og passer mit Community, så lidt har vi måske tilfælles?...hehe

Side 16 ud af 16 (156 indlæg)