We are interested in opening interior design (Architect) and custom made furniture combined with a "lounge" ... the project comprises international cooperation and exchange of expertise from abroad. After researching the market for over 3 months, we can assure you that the idea hasn't been implemented in Copenhagen yet. Starting capital is way less than 1 Million Kr. So why not consider splitting your 1 Million over different business ideas rather than one?
Feel free to contact me if any of this sounds interesting to you.
hej med dig viktor, ja jeg har et projekt og er sikker på det vil give pengene mange gange igen og det er helt med mig at du ik har så meget tid jeg vil helst email med dig om det men kan fortæle at jeg har kontakt men nogen om det med venlig hilsen lars legaard
Projektet jeg søger er mere end en ide, du er kommet længere end"bare" en god ide, projektet skal have internationale chancer/visioner og du skal være personen som kan/vil fører projektet til tops..
Det ville være rart, hurtigere og nemmere med en pose penge. Omvendt set er jeg også glad for at have startet alt op uden en krone på lommen, kassekredit eller lån :o)
Jeg ved, at det bliver stort, internationalt og med en betragtelig omsætning.
Jeg har behov for en investor, jeg kan trække på, hvis jeg får behov for det. Det er i forbindelse med ansættelse af ekstra mandskab, hvis tingene går stærkt. Det er indenfor forsikringsbranchen. Kunne det have interesse? Størrelse ca. kr. 100.000,-
Projektet jeg søger er mere end en ide, du er kommet længere end"bare" en god ide, projektet skal have internationale chancer/visioner og du skal være personen som kan/vil fører projektet til tops..
Er jeg den eneste der læser denne linie? Synes der bliver pitchet mange "jeg har verdens bedste ide" indlæg.
Vi står for etablering af televirksomhed i 2011 eller 2012. Vi ønsker at bryde TDC monopolet og har i den forbindelse udviklet en særdeles fræk og inovativt løsning. Vores løsning henvender sig både til mobil og "fastnet" internationalt/nationalt.
Har du lyst til at arbejde med televirksomhed er du måske den investor vi mangler.
Du kan kontakte os for et uforbindende møde/drøftelse af de muligheder vor løsning vil/kan bidrage med til det Danske telemarked.
Jeg har et brændende ønske om at skabe en klinik som kan afhjælpe stress fysisk såvel som psykisk. Jeg mangler dog en der vil investere i dette projekt!
De to uddannellser er meget kortvarige og kan sætte gang i en virksomhed på kortere sigt. Jeg tror at fremtids perspektivet for en stress klinik er god, og at jeg besidder de menneskelige såvel som de forretningsmæssige talenter for at kunne få etableret en god og sund forretning.
Håber at dette kan vække din interesse. Jeg er åben for at uddybe planen nærmere.