Om dette er en debat, rasserig anfald eller noget helt andet ved jeg ikke. Men ud det skal det så her får i det!!! ( beklager stave fejlen, er ordblind)
I dec 2010 var jeg på en akution og købt 4 genstande. Jeg ved godt at på en akution køber man ingen som de er. Men altså ingen af de 4 ting jeg har købt virker. og jeg kan ikke få dem til at virke, der er bare ikke noget at gøre har haft alle mulige folk til at kigge på dem og ringet til alle.
Nu sidder jeg tilbage og følger mig godt røvrendt.
Jeg har brugt 67.000 kr på ting der ikke virker til tros for at de er solg som nye vare på denne akution. Jeg følger mig helt fortabt.
Skulle der sidde en der ude med et godt råd tager jeg gerne imod det.
Det skal siges jeg har snakket med akutions firmaet op til flere gange og vi giver mig 1.200 kr tilbage fordi den ene ting jeg fik med hjem slet ikke var den vare de havde udbud på billedet eller tekst og den kan jeg heller ikke bruge. og 2 af de her ting findes slet ikke i danmark så der er ingen der har kendskab til hvordan man laver dem.
Jeg har brugt 67.000 kr på ting der ikke virker til tros for at de er solg som nye vare på denne akution. Jeg følger mig helt fortabt.
SÅ skal auktionshuset evt. politianmeldes. Tag fat i dem i morgen og giv dem en frist på 3 dage, husk at skrive det til dem også, til at tilbagebetale dig. Gem al dokumentation og gå evt. samtidig ud i pressen med information om sagen.
Auktionshuse med et vist renommé ønsker ikke den slags omtale. Kør hårdt på.