Hej Amino'er.
Går I rundt med tanken om at importere varer fra Kina, men ikke ved hvor I skal starte henne? Det kan vi nu hjælpe jer med, idet vi arrangerer en messerejse til Kinas største messe begivenhed, "Canton Fair" (Guangzhou), til april 2011. Her vil I få mulighed for at møde titusindevis af producenter indenfor et hav af forskellige brancher, som er samlet i Kinas største industriby. Pga. vores kendskab til både kulturen og sproget, vil vi også sørge for, at I får en usædvanlig god oplevelse af selve byen og kulturen. Under hele turen vil vi være jeres sparringspartner, hvor vi også vil give jer en masse råd og info, som vil være til gavn for jeres iværksættelse og et skridt tættere på jeres succes. Vil I gerne vide mere, kan I læse mere om messerejsen på vores hjemmeside og på vores facebook-side.
Hvem er vi? Vi er et dansk konsulentfirma, som går under navnet KGM Consult I/S. Vores koncept er at hjælpe både små og mellemstore virksomheder i DK, som er interesseret i at indlede forretning i Asien. Pga. vores kendskab til kulturen og sproget i Kina og Vietnam, kan vi derfor tilbyde en professionel og tryg service. |
Hej Kim.
Jeg har kigget lidt på messerejsen, som I tilbyder. Det lyder som en rigtig god tur, når man gerne vil opleve Kina og mange forskellige kinesiske producenter.
Men vil det være sådan, at man også får en rundtur af byen? Jeg er nemlig interesseret i at lære byen og kulturen at kende derfor.
Jeg har dog ikke min egen virksomhed endnu, men jeg vil helt klart bevæge mig ind i det kinesiske marked, hvis der er mulighed for det.
Glæder mig til at høre fra dig.
Bedste hilsner
Martin Bøgesen