Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Feedback på www.læratscore.dk

Side 2 ud af 2 (19 indlæg)
Tilmeldt 22. Apr 10
Indlæg ialt: 1708
Skrevet kl. 18:42
Hvor mange stjerner giver du? :

Lars Holdgaard:
Nu vil jeg ikke gå ind i en større marketingsdebat

 

Nej det er der da heller ingen grund til.... Men du kunne prøve at køre en A/B-test på skidtet. Jeg er sikker på resultatet vil være ret tydeligt. Om ikke andet vil du jo så have fået en værdifuld praktisk erfaring med marketing.

 

Men jeg har nu alligevel rigtigt, rigtigt svært ved at tro det mest gavnlige er at gemme det primære call to action nede omkring midten af siden (i øvrigt langt uden for alle forbrugerskærmstørrelser) - og så endda ikke engang skære det ud i pap, at det altså er der man skal klikke, for at komme i lag med damerne :)

Arbejder på at udvikle Danmarks bedste Klima-Portal, som naturligvis kører DoFollow ;)

Vil du være med?

Fra Roskilde
Tilmeldt 16. Jun 09
Indlæg ialt: 2317
Fra  PITOT Watches Aps Skrevet kl. 19:36
Hvor mange stjerner giver du? :

lyder som et plattenslager kursus, lær at lyve og ændre din personlighed for at få en pige med hjem der ligger over din standard haha

player kursus der vil noget, ps husk at fortælle pigen du brugte et trick fra læratscore.dk når du vågner op næste morgen, hun vil helt sikkert syntes at ærlighed varer længst og tilgive dig med det samme :-)

 

 

Watches inspired by fighter jets

Aviator Watches - Pilot Watches - Blue Angels Watch

Tilmeldt 4. Jul 10
Indlæg ialt: 50
Skrevet kl. 19:45
Hvor mange stjerner giver du? :

Der er meget tekst på forsiden

Tilmeldt 21. Mar 10
Indlæg ialt: 1725
Fra  Profitize Skrevet kl. 20:35
Hvor mange stjerner giver du? :

Først opdager jeg at jeg ikke har nogen "HOME" knap. Det er sindsygt frustrerende  ;)

Ellers vil jeg også holde med i at der er alt for meget tekst og for ustruktureret opdeling.

Fokuser noget mere på gruppering og lav flere sider med fokus på interne links på hver side.

 

Ellers skal jeg naturligvis også sige MERE GRAFIK  ;)

Coolness sælger...

 

Du kan evt drage inspiration af en hjemmeside jeg har lavet for en Amerikansk/Japansk PUA:

http://www.japanlair.com/

 

Profitize - Webbureau specialiseret i E-handel & Konverteringsoptimering

Tilmeldt 10. Nov 09
Indlæg ialt: 0
Skrevet kl. 17:18
Hvor mange stjerner giver du? :

Der findes så forfærdelig meget af den slags der er det rene svindel og humbug, 

Så derfor syntes jeg at du skulle prøve at beskrive hvordan jeres kursus adskiller sig fra svindel og humbug.

 

 

Tilmeldt 21. Mar 10
Indlæg ialt: 1725
Fra  Profitize Skrevet kl. 17:40
Hvor mange stjerner giver du? :

Seo++:

Der findes så forfærdelig meget af den slags der er det rene svindel og humbug, 

Så derfor syntes jeg at du skulle prøve at beskrive hvordan jeres kursus adskiller sig fra svindel og humbug.

 

Nu er jeg lidt nysgerrig. Hvad er det helt nøjagtigt du mener at der er svindel og humbug ?  

Det er såmænd ikke meget anderledes end at tage tage NLP kurser eller kurser i kropssprog mm.. - Det er  Indsigt i mennesker og hvordan de reagerer i forskellige situationer.

 

 

 

 

Profitize - Webbureau specialiseret i E-handel & Konverteringsoptimering

Fra Copenhagen
Tilmeldt 31. Oct 07
Indlæg ialt: 3545
Fra  Volt & Volume Skrevet kl. 17:51
Hvor mange stjerner giver du? :

Lars Holdgaard:

Kære Aminoer,

Vi har brug for feedback på hjemmesiden www.læratscore.dk ! :-)

Formålet med hjemmesiden er at sælge billetter til en score-konference som bliver afholdt d. 30 juli i København. Vi ønsker både feedback i forhold til:

- Konverterings vurdering
- Brugervenlighed
- Design

Udover det, på forhånd MANGE tak fordi du ønsker at bruge tid på at hjælpe os! :-) Det er vi yderst taknemmelige for!

Link: www.læratscore.dk .

// Lars

 

I er oppe imod ét stort problem: Troværdighed!

Jeg tror personligt på, at almindelig sund fornuft og en god mavefornemmelse er det, der skal til for at score en kvinde. Man kan ikke sætte kvinder i bås som køn ligeså lidt som man kan gøre det med mænd. Jeg køber det ikke. Vi er alle individuelle væsner. I mine øjne skal man være ualmindeligt naiv for at tro på, at man kan købe sig til en højere "scorings-procent".

Der var en lignende hjemmeside til bedømmelse herinde for et par måneder siden, som jeg og flere andre også havde lidt svært ved at tage seriøst.

Mvh

Thomas

www.tt-tekstforfatter.dk

 

Tekstforfatter - Jeg har 16 års erfaring fra reklamebureauer og som selvstændig. Ring: 2252 3381.

Fra Herning
Tilmeldt 28. Dec 09
Indlæg ialt: 101
Skrevet kl. 18:06
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej,

Sjovt initiativ:-)

Siden skal bruges sælge billetter til en konference. Det synes jeg ikke den gør. Sad

Teknisk set drejer det sig om at man mangler en tilmeld knap i toppen af siden. Dette er også tilfældet for tilmelding til nyhedsbrev, hvor tilmeldingen ligger under skærmkant (når jeg kigger på den med 1024x768) opløsning.

Teksten ville måske virke bedre hvis i taler personligt til læseren samt måske viser et billede af en smuk pige.

Jeg forventer ikke at siden vil kunne konvertere ret meget i sin nuværende form.

Rigtig go' arbejdslyst, og held og lykke med konferencen

Tilmeldt 21. Mar 10
Indlæg ialt: 1725
Fra  Profitize Skrevet kl. 18:19
Hvor mange stjerner giver du? :

Der var en lignende hjemmeside til bedømmelse herinde for et par måneder siden, som jeg og flere andre også havde lidt svært ved at tage seriøst.

 

PUA (scoreinstruktør), er stadig forholdsvist ukendt herhjemme i Danmark. 

Det er massivt i USA, og en af de mest anerkendte PUA'er er Neil Strauss, da han udgav bogen THE GAME. Han er en seriøst anerkendt forfatter og har medvirket i de største talkshows i USA. Giv ham en Google.

Da jeg havde min første klient i denne branche og skulle lave deres hjemmeside, var jeg da også noget skeptisk.  Men det ér stort. Sindsygt stort. Og der er intet useriøst ved dem jeg har talt med. Min klient er en meget anerkendt forretningsmand med base i Japan, men i frittiden er han PUA. 

Og der ER psykologiske træk du kan sætte i bås ved mennesker. Men naturligvis er vi alle forskellige, men vi har stadig samme basale behov.  

prøv at se nogle af Videoerne på Youtube om emnet, så får du en bedre forståelse for hvad det handler om.. Det er både sjovt, kikset og ret imponerende til tider.

Men i bund og grund handler det kun om psykologi og at udregne modparten.

 

Profitize - Webbureau specialiseret i E-handel & Konverteringsoptimering

Side 2 ud af 2 (19 indlæg)