Lad os fx sige at det koster 20,- kr. per styk, at producere 20 styk. Det giver så 400,- At producere 1 styk, koster måske så 50,- kr. Hvilket gør, at prisen per styk er højere, end prisen ved at bestille 20 styk :-) Håber det hjalp dig :-) |
Simon:Lad os fx sige at det koster 20,- kr. per styk, at producere 20 styk. Det giver så 400,-
At producere 1 styk, koster måske så 50,- kr. Hvilket gør, at prisen per styk er højere, end prisen ved at bestille 20 styk :-)
Håber det hjalp dig :-)
Ja det er jeg udemærket klar over, men det var nu heller ik det mit spørgsmål gik på... ;D