Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Webshop, hvordan

Side 2 ud af 2 (14 indlæg)
Tilmeldt 3. Mar 09
Indlæg ialt: 127
Skrevet kl. 20:20
Hvor mange stjerner giver du? :

Scannet kan være et godt/billigt sted at starte, med mindre du selvfølgelig selv har en masse udviklingskompetencer.

Men bare ansøgningsgebyr til PBS koster 3500,- betalingsmodul samt webshop ligger vel ca. 7000kr. pr. år.

Der er alt sat op standart, og hvis du har vækst vokser du ud af det temmelig hurtigt.

Afhængig af hvad du vil sælge, så kommer der nok også en bankgaranti fra PBS, hvis det er IT udstyr skal du stille en på mellem 50 & 100.000.

Så billigt er det nok ikke, lige gyldig hvad du gør.

Fra Denpasar/Bali
Tilmeldt 14. Mar 09
Indlæg ialt: 382
Skrevet kl. 03:39
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej TT,

Send mig en mail, gerne med lidt flere detaljer angående dine ønsker og jeg vil så regne et tilbud ud til dig fra det tilsendte materiale.

Indosoft er en danskejet virksomhed som hører ind under Bali Tech A/S med hovedkontor på Bali i Indonesien.

Vi er professionel leverandør af serviceydelser til danske virksomheder, herunder samarbejder vi også med flere danske IT - virksomheder, hvor vi har programmører ansat til at arbejde på deres projekter indenfor software og Internetudvikling.

Vi har dygtige programmører til software udvikling, og programmører til osCommerce, Magento, Wordpress, CMSMS, Joomla og Typo3. Samtidig med har vi dygtige grafiske designere ansat både til alm. grafisk arbejde og Flash banner/Webdesign.

Virksomheden beskæftiger professionelle medarbejdere, som alle er parate til at give jer et godt produkt og et højt serviceniveau.  Samtidig med har vores medarbejdere, med deres store erfaring, gode forudsætninger for at sætte sig ind i netop jeres opgave.

Vores priser er yderst rimelige, og samtidig med er vi fleksible med hensyn til arbejdstider.

Ser frem til at høre nærmere dig.

Med venlig hilsen

Lars

Lars@indosoft.dk 
www.IndoSoft.dk

 

Fra København
Tilmeldt 15. Dec 08
Indlæg ialt: 899
Skrevet kl. 09:36
Hvor mange stjerner giver du? :

ok  tak for svarene, men det er alt for dyrt, skal være billigere.

Hej TT. 

Jeg vil som de andre i denn tråd, på det kraftigste råde dig fra at prøve at etablere din e-shop billigere end nogle af de tilbud der er kommet. Som Rasmus antyder bør etableringsomkostningerne kun være en brøkdel af dit budget i forhold til at komme rigtigt godt i gang. 

Jeg tror måske den bedste investering du kunne gøre på nuværende tidspunkt, var at bruge 1.500 kr. på www.e-pusher.dk og få en god forståelse for, lige præcis hvor svært det kan være at komme igang hvis man har en holdning at det er billigt at starte en shop op. Det er i min erfaring dem der prøver at spare på etableringsomkostningerne (ligemeget hvilken platform de vælger) dem der får det aller sværest længere henne. 

Så hvis du ikke har 5.000 - 10.000 til etablering, så brug 1.500 på E-Pusher, og sørg for enten at begynde at lede efter en investor, gå i banken, eller begynde at spare rigtigt meget op.

-Karsten

Fra Silkeborg
Tilmeldt 19. Feb 07
Indlæg ialt: 2355
Fra  ZeroCode Skrevet kl. 09:51
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej TT

Tag et kig på Shopify - jeg bruger det selv og er meget tilfreds.

Venlig hilsen
Ole

Side 2 ud af 2 (14 indlæg)