Okay, lyder rigtig godt.. Vil lige holde dine oplysninger! Men det jeg nemlig tænkte på var at selve event stedet enten fik en liste eller som du siger en sms med oplysninger.
Som du skriver så kan alt kopieres, men det ville jo være super godt hvis eventet fx fik de numre som havde været inde og købe en sms billet.. |
Miloz:Okay, lyder rigtig godt..
Vil lige holde dine oplysninger! Men det jeg nemlig tænkte på var at selve event stedet enten fik en liste eller som du siger en sms med oplysninger.
Som du skriver så kan alt kopieres, men det ville jo være super godt hvis eventet fx fik de numre som havde været inde og købe en sms billet..
Hvis man vil undgå snyd skal de have en liste som de så kan tjekke af når gæsterne er kommet ind.
det kræver som regel at de har en pc eller mobil telefon som specifikt skal bruges til dette, og hvis det nu er noget diskoteks lignende kan dette jo godt være svært at have til rådighed ved hver eneste indgang.
tror den bedste løsning ville være en pda/telefon eller lignende, der kan få sms'er og/eller kontrollere en hjemmeside. og som ikke vil koste det vilde i indkøb
mvh
daniel