Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hjælp til markedsføring i Sverige og Norge!!!

Side 1 ud af 1 (6 indlæg)
  • 1
Fra Hillerød
Tilmeldt 19. May 08
Indlæg ialt: 138
Fra  MyTrendyPhone Skrevet kl. 19:53
Hvor mange stjerner giver du? :

Er der nogen Aminoer der har erfaring med markedsføring der virker i Sverige og Norge? Vi har kørt med vores svenske og norske shops www.mytrendyphone.se og www.mytrendyphone.no i næsten lige så lang tid som den danske dog uden de samme resultater og vi føler ligesom at vi ikke kan komme videre.

Håber at der er nogen der kan hjælpe.

 

Mvh

Silvan Popovic

Fra København
Tilmeldt 1. Apr 09
Indlæg ialt: 98
Skrevet kl. 23:29
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg lytter lige med i denne tråd - i håb om at der er nogle, som har nogle gode succeshistorier.

Vi har nemlig også arbejdet et års tid med at markedsføre singelpluss.no og singelplus.se uden det store gennembrud. Det vi prøver at arbejde målrettet med er PR og vi satser på at få noget landsdækkende tv, som vi ved hjalp her i DK  - men vi har ikke haft held med det endnu.
Lige nu kører vi en Facebook-annonce, som er målrettet alle singlerne i Norge fra 26-60 år... det giver lidt, men ikke voldsomt meget med det minimale budget vi har råd til at bruge på det.

Har I lyttet til Thorborgs podcast om at etablere website i udlandet - måske I kan få lidt inspiration der? Her nævner han bl.a. at Sverige er fucked op land at starte op i. Så ved I det. Lyt med her:  http://thorborg.tv/vil-du-til-udlandet-med-dit-website.html

Jeg deler også tips og links på:
http://twitter.com/nicolaij

Tilmeldt 23. Mar 09
Indlæg ialt: 6
Skrevet kl. 14:18
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Silvan,

Det er lidt svært at svare på uden at vide hvad i allerede har gjort :)

Skriv gerne på ml@kejsermedia.dk så vil jeg se på jeres muligheder for at optimere jeres markedsføring.

Mvh Maria :)

Fra Odense
Tilmeldt 4. Aug 08
Indlæg ialt: 555
Skrevet kl. 16:15
Hvor mange stjerner giver du? :

Har i overvejet de sociale medier?

Press2Press beskæftiger sig med de sociale medier kig ind på www.press2press.dk

Jeg tror bestemt vi vil kunne hjælpe dig, hvis du overvejer at prøve Social Marketing.
Du skal være meget velkommen til at kontakte mig ;-)
Du kan se min email og/eller tlf nr på vores hjemmeside.


Venlig Hilsen

Mathias Christoffersen

Tilbyder produkt fotos til webshop ejere, og butiks ejere - Kontakt: Via PM

Tilmeldt 4. Dec 08
Indlæg ialt: 8
Skrevet kl. 09:02
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Silvan

Jeg arbejder for et online marketingsfirma, vi har mange forskellige metoder og måder at få markedsført lige netop jer på, jeg har før prøvet at få fat i den der står for markedsføringen af mytrendyphone i DK, men har aldrig fået lov at komme igennem til personen :) - er det dig?

Vil meget gerne have lov at komme med et tilbud eller uddybe mine ideer, privat til dig, pr mail eller pr tlf.

Jeg kan kontaktes på:

rene@creomedia.dk
66 11 11 13

Så skriv lige en mail til mig, så vil jeg meget gerne uddybe mine ideer - så vi kan finde ud af noget

Med venlig hilsen

René
Creo Media ApS

Tilmeldt 17. Apr 09
Indlæg ialt: 3
Skrevet kl. 12:14
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Silvan

Jeg kan godt hjælpe dig med noget bannerannoncering på en række svenske sites.
Du kan se medierne på følgende link. http://adserving.se/?site=2&section=4&page=25
Så tag fat i mig, hvis du vil prøve et af de medier.

Med venlig hilsen

Morten Marcussen
Adserving Danmark

Side 1 ud af 1 (6 indlæg)