Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Sælger du produkter eller løsninger?

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Fra Kolding
Tilmeldt 19. Feb 09
Indlæg ialt: 602
Fra  Customerwise A/S Skrevet kl. 16:10
Hvor mange stjerner giver du? :

Som mange nok ved, er det ikke nok idag at sælge enkelte produkter, opgaven er at sælge sine kunder en samlet løsning.

Vi indgår nu i et partnerskab med reklame & kommunikations bureauer, grafikere, designere, ja faktisk alle erhversdrivende der ønsker at kunne tilbyde sine kunder en samlet løsning.
 

Det lyder nu meget godt, men hvad omhandler det?
Til daligt arbejder  vi intranet systemer, CMS, booking, e-learning samt special udvikling igennem vores udviklingsbureau, Dansk Web Innovation.

Vi har i længere tid haft on/off samarbejde med eksterne grafikere, samt mindre virksomheder med stor succes, og derfor tilbyder vi nu denne service som en partnermodel.

 

Hvem kan få glæde af dette partnerskab?

  • Den lokale PC hjælp der vil kunne tilbyde hjemmesider til sine kunder
  • Kommunikationsbureauet der vil kombinere egne kompetencer med vores
  • Reklamebureauet der skal have udviklet et specielt online medie
  • Grafikeren der er super dygtig til design, men ikke just er abekoder ;O)
  • Erhversdrivende som vil have et komplimentær produkt der skaffer avance direkte på bundlinjen.

 

Vi tilbyder 2 forskellige partnermodeller, en model hvor vi supplerer op med vores kompetencer hvor dine ikke rækker, eller direkte henvisningprovision hvis vi skal tage os af planlægning, produktion samt vedligeholdelse.

Se vores partnermodeller - send mig en mail, eller smid en besked her på Amino, så skal vi nok finde en attraktiv aftale.

Telefon - 51 91 52 93 Mail - henrik/a/ecom-group.dk 

Ser frem til at samarbejde der skaber værdi! :O)

Fra Kolding
Tilmeldt 19. Feb 09
Indlæg ialt: 602
Fra  Customerwise A/S Skrevet kl. 21:26
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for de mails der allerede er kommet. :O)

Input til selve partnermodellerne er også velkommen.

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)