Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hjælp til at oprette en webshop

Side 1 ud af 1 (9 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 31. Jan 16
Indlæg ialt: 7
Skrevet kl. 10:48
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej alle :)

Jeg har igennem flere år kørt en instagramside, som jeg i år er begyndt at sælge forskellige produkter på. Det er gået rigtigt godt, og siden har i dag over 11.500 følgere og jeg har indtil videre omsat godt.

Derfor vil jeg gerne oprette en webshop, men synes det er meget forvirrende alle de ting man skal have styr på. Jeg har læst meget om det, men har svært ved at finde en side, som fortæller mig ALT der er at huske/vide, når man laver en webshop.

Jeg vil ikke op og give en masse penge for en webshop, da det gerne skal starte som noget småt, og se om det kan lade sig gøre. Har I nogle ideer?

Mvh. Emma

Fra Vejen
Tilmeldt 8. Mar 14
Indlæg ialt: 139
Fra  BL-Group Skrevet kl. 10:51
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Emma. Start med Shopify, det får din webshop til at se godt ud men er utrolig nemt at sætte op. Dog er mulighederne for tilpasning mindre. Men som startløsning vil jeg klart anbefale den. 

Held og lykke :) 

Mvh Jonas Birk :) 

Tilmeldt 31. Jan 16
Indlæg ialt: 7
Skrevet kl. 10:52
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra Vejen
Tilmeldt 8. Mar 14
Indlæg ialt: 139
Fra  BL-Group Skrevet kl. 10:56
Hvor mange stjerner giver du? :

EmmaMarie:

Mange tak, kan man også få eget domænenavn der? 

Ja du kan selv købe et på Unoeuro.com eller gennem Shopify selv, det er helt om til dig. Hvad end du vælger har Shopify utrolig mange guides som kan hjælpe dig :) 


Tilmeldt 31. Jan 16
Indlæg ialt: 7
Skrevet kl. 10:58
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for det :) Hav en god dag.

Fra Frederiksberg
Tilmeldt 15. Jul 13
Indlæg ialt: 688
Fra  www.sedia.dk Skrevet kl. 11:49
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Emma,

Flot - godt arbejde med din Instagram. Der er bestemt potentiale.

Du skal være velkommen til at få en opringning fra mig (book på min hjemmeside), så jeg kan fortælle dig hvor du kan komme igang din shop.

*Pt. kan jeg ikke selv tage flere opgaver ind (hvis du skulle synes om en ny webshop), men jeg vil som sagt gerne vejlede dig til hvordan du kommer godt igang med Shopify. Det system arbejder jeg i hver dag for flere forretninger.

Vh. Kasper // SEDIA

Fra Aalborg
Tilmeldt 24. Jul 16
Indlæg ialt: 215
Fra  Gak og løjer Skrevet kl. 13:03
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej har du tjekket hjemmesiden webdesigner ud, de har rigtigt mange gode råd, til folk der skal starte en webshop selv. Også lidt om hvordan man starter en forretning.

Fra Assens
Tilmeldt 28. Jul 15
Indlæg ialt: 224
Fra  OnlineItSupport Skrevet kl. 13:07
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Emma

Jeg kan godt hjælpe dig

Jeg har mange års erfaring indenfor computer og webhandel

send en mail mathiasjv1321@hotmail.com

mvh.

Mathias

OnlineItSupport

Tilmeldt 27. Aug 08
Indlæg ialt: 1173
Side 1 ud af 1 (9 indlæg)