Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

branding og opstart!

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)
  • 1
Fra Struer
Tilmeldt 16. Nov 15
Indlæg ialt: 3
Skrevet kl. 00:05
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej alle.

vi er 2 drenge som overvejer at opstarte vores eget tøj brand dog har vi visse spørgsmål som er stadig ubesvaret.

1. er det et problem at købe trøjer online, derefter printe tryk på og sælge videre?

2. branding hvordan ville i gøre det? vi har selv større sociale medier hvor vi vil kunne sprede vores produkt på, men har i andre ideer?

Tilmeldt 16. Sep 09
Indlæg ialt: 2211
Fra  Tekstfokus Skrevet kl. 00:52
Hvor mange stjerner giver du? :

1. Hvordan mener du, det kunne være et problem, det forstår jeg ikke helt? Mange andre firmaer gør det. Så umiddelbart nej, det er ikke et problem. 

2. Det handler om at finde ud af, hvem I vil henvende jer til - jeres kundemålgruppe - hvor I vil nå dem, altså hvilke sociale medier de typisk bruger online - og hvordan I vil nå dem, altså hvilket content I skal lave: billeder, videoer, tekster, podcasts ... you name it. Når I har svar på de tre spørgsmål, kan I lægge en strategi for, hvordan jeres shop skal indfange læsere - fastholde dem (nyhedsbrev) og forvandle dem til kunder. 

Mange bruger kun sociale medier, men ikke nyhedsbrev. Det er synd, for med nyhedsbrevet kan du fastholde de mest interesserede, til de er købeklar. Ofte er folk nemlig slet ikke købeklar, når de kommer til shop/hjemmeside første gang. 

Du er velkommen til at se denne miniguide til online markedsføring, måske finder du et par idéer, du kan bruge. :) Du er forresten også velkommen, hvis du har lyst til at hoppe på mit nyhedsbrev, der handler om at skabe online synlighed og salg.

Fra Struer
Tilmeldt 16. Nov 15
Indlæg ialt: 3
Skrevet kl. 02:07
Hvor mange stjerner giver du? :

tusind tak for dit hurtige svar, har læst din E-bog, fandt den super spændene og lærerig 

Fra Aarhus C
Tilmeldt 14. Mar 14
Indlæg ialt: 2152
Fra  Erhvervshjemmesider.dk ApS Skrevet kl. 08:30
Hvor mange stjerner giver du? :

Bjarke Stokholm Hestbæk:

2. branding hvordan ville i gøre det? vi har selv større sociale medier hvor vi vil kunne sprede vores produkt på, men har i andre ideer?

Hej Bjarke 

Hård branche! Man kommer heldigvis langt med vilje :-) 

Det er meget "in" i promoverer tøjbrands på de sociale medier i øjeblikket. Sørg for at få taget nogle knivskarpe billeder af jeres varer i de rigtige omgivelser, således at I sælger konceptet overfor slutbrugeren. 

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)